Фото Reuters
Таку думку висловив у коментарі Укрінформу перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.
"Шлях вирішення ситуації, запропонований Президентом, – нині єдиноможливий для вирішення конституційної кризи. Судова гілка влади має бути незалежною, але професійною і служити інтересам народу. Ми надто затягли з судовою реформою. І голосування на цьому тижні буде визначальним: ми побачимо, хто є хто. Хто справді хоче, аби Україна була європейською, з сильною економікою і прозорими правилами гри. А хто хоче зберегти стару систему, де ми – найбідніша країна Європи. Це все залежить від голосування законопроєкту щодо відновлення конституційного доброчинства", – зазначив політик.
На його переконання, "в шокуючій ситуації, створеній Конституційним судом", фракція партії "Слуга народу" має підтримувати президента.
"Тому що ми – проєвропейські, ми – сила змін. І зараз ми маємо протистояти старим силам, які відстоюють не Конституцію, а фактично корупцію, старий спосіб життя, де немає інструментів боротьби з корупцією, де немає реформ, де Україна і надалі залишається печерною країною", – сказав Корнієнко.
Водночас під час сьогоднішньої Погоджувальної ради Корнієнко заявив, що така діяльність Конституційного Суду – це "публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти країни".
"П'ята колона, не змігши тріумфально "зайти" у обласні ради, як вони планували – перейшла до "плану Б": розхитати ситуацію через подібні рішення КСУ, поставивши під сумнів ключову для українців після Революції гідності реформу антикорупційних органів", – сказав Корнієнко.
Нагадаємо, що Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт "Про відновлення довіри до конституційного судочинства" (№ 4288) , яким пропонується визнати, що рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року є "нікчемним" (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.
Окрім того, передбачається, що повноваження складу КСУ, який діяв на момент прийняття ним згаданого рішення, припиняються з дня набрання чинності цим законом.
Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.
В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах.За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.
Своєю чергою, Конституційний суд заявив про "постійний тиск" з боку антикорупційних органів.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.