Про це у коментарі Укрінформу заявив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.
Він зазначив, що минулого тижня Конституційний Суд України прийняв рішення, яке фактично спрямоване на знищення антикорупційних досягнень останніх років.
"Сьогодні ми бачимо, як в екстреному режимі робляться спроби завдати удару по ще одному беззаперечному досягненню – земельній реформі, завдяки якій вперше за 20 років може бути наведений лад у сфері земельних правовідносин. Земельна реформа – це про відновлення справедливості. Бо поки 7-ми мільйонам пайовиків в Україні з 2001 року не давали права розпоряджатися своїм майном, мільйони гектарів земель під особисте селянське господарство виводили із державної власності. Ці землі продавались і фізособам, і юридичним особами, і навіть іноземцям, чим так лякали громадян політики, які були активними противниками земельної реформи», – сказав Лещенко.
Голова Держгеокадастру наголосив, що ситуація, коли політики долучаються до руйнування досягнень, до яких країна рухалась впродовж десятиліть, є неприпустимою.
«Сьогодні багато досвідчених політиків старого формату, і навіть лідери парламентських фракцій, зокрема, Юлія Тимошенко, які показово виступали проти відкриття ринку землі в Україні, наголошують на тому, що не можна розпускати Конституційний Суд України. Таким чином, граючи на боці суддів КСУ, своїми діями вони роблять спробу зупинити земельну реформу та не допустити старту обігу сільськогосподарських земель. Земельна реформа – це невідворотний процес, ми зробимо все для того, аби обіг сільськогосподарської землі в Україні стартував з 1 липня 2021 року. Навіть якщо рішення КСУ буде не на боці реформи», – заявив Лещенко.
Нагадаємо, що народні депутати від фракції ВО "Батьківщина" та члени депутатської групи "За майбутнє" оскаржують в Конституційному суді закон "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".
У ніч на 31 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про ринок сільськогосподарської землі. За це рішення проголосувало 259 депутатів. Президент підписав закон 28 квітня 2020 року. Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4 018 правок.
Відповідно до закону, ринок сільськогосподарської землі в Україні має запуститися поетапно. Спочатку, з 1 липня 2021 року, земельні паї дозволять продавати та купувати лише громадянам України (фізичним особам). Загальна площа землі, якою дозволено буде володіти складе до 100 гектарів. Компанії та юридичні особи зможуть придбавати землю з 1 січня 2024 року.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.