fbpx
Сьогодні
21:55 01 Лис 2020

Зеленський розповів, хто може стати суддями КСУ

Президент України Володимир Зеленський вважає, що нинішніх суддів Конституційного суду України необхідно замінити незалежними шанованими юристами.

Про це глава держави написав у статті "Не можна дозволяти українським судам викидати антикорупційні здобутки" для видання Financial Times.

"Це – "суд кенгуру", і його глава знаходиться під слідством за те, що у 2018 році придбав нерухомість в окупованому Росією Криму, що є повним порушенням українського законодавства, і не повідомив про це в своїй електронній декларації. Кілька суддів цього суду також знаходяться під слідством за неповне розкриття їх активів відповідно до того ж законодавством, яке вони щойно визнали незаконним, – це надзвичайний і неприйнятний конфлікт інтересів. Не дивно, що навіть до кризи всього 2,2% населення України повністю довіряли Конституційному суду. Цих суддів необхідно замінити незалежними шанованими юристами", – написав він.

Довідково

"Суд кенгуру" – англійська ідіома, яка означає незаконний суд, інсценування, пародію на правосуддя. Цей вислів часто застосовується стосовно суду, який, формально дотримуючись процедури, виносить швидкий і заздалегідь підготовлений вирок.

До таких судів відносять проведений у 1967 році Міжнародний трибунал Рассела, метою якого було засудити війну у В'єтнамі. Хоча трибуналом були проведені дві сесії, його рішення не мали юридичної сили.

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Своєю чергою, Конституційний суд заявив про "постійний тиск" з боку антикорупційних органів.

Також нагадаємо, що ДБР викликало главу Конституційного суду Олександра Тупицького на допит на 2 листопада.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: