Україна ініціює діалог з міжнародними партнерами через скандальне рішення КСУ, - Кулеба
Міністерство закордонних справ за дорученням президента України ініціює взаємодію з міжнародними партнерами для подолання негативних наслідків рішення Конституційного Суду і відновлення чесноти конституційного судочинства в Україні.
Про це на своїй сторінці в Twitter повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба.
На доручення Президента України МЗС ініціює взаємодію з міжнародними партнерами задля подолання негативних наслідків рішення Конституційного Суду та відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) October 31, 2020
Раніше Кулеба в інтерв'ю НВ заявив про те, що Будапештський меморандум ніяких гарантій Україні не надав.
"Питання в тому, що нам дали запевнення, а не гарантії. А ось це вже два різні абсолютно юридичні терміни", – сказав Кулеба.
Пори цьому Кулеба висловив переконання, що міжнародним переговорам щодо гарантій безпеки для України може бути надано нового поштовху.
"У громадській думці і в політичному наративі зберігається ця ідея, що був Будапештський меморандум, тому він був узятий за точку відліку. Насправді питання набагато ширше, і це питання про гарантії безпеки як такі, тобто як наша країна будує систему своєї безпеки. І від громадян, які взяли участь в опитуванні (ініційованому Президентом – ред.), переважна більшість підтримала ідею гарантій безпеки", – зазначив Кулеба.
Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.
В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.
Своєю чергою, Конституційний суд заявив про "постійний тиск" з боку антикорупційних органів.
Також нагадаємо, що ДБР викликало главу Конституційного суду Олександра Тупицького на допит на 2 листопада.