Про це пише "Україна 24".
"…Президент нетерпимий до проявів корупції як такої. Відповідно, коли КСУ з якоїсь причини, ми поки не будемо розбирати цю причину, тому що поки йде формат діалогу, діалогу в суспільстві, ми намагаємося зрозуміти причини, що спонукали в такому екстремальному, екстреному режимі КСУ ухвалити дане рішення, яке явно йде врозріз з очікуваннями суспільства. Так ось, президент повинен відреагувати на те, що провокує суспільство на протестні настрої, на масові протестні настрої. Більш того, те, що повертає нас назад туди, звідки ми вже пішли", – сказав радник.
За словами Подоляка, засідання РНБО в такому випадку виправдано.
"Логіка президента дуже проста. Він зобов'язаний зібрати, коли виникають такі ризики для національної безпеки, РНБО в широкому складі і обговорити… на цьому засіданні має бути дана політико-правова оцінка того, що робить КСУ", – сказав Подоляк.
Радник керівника Офісу президента зазначив, що президент може використовувати кілька інструментів.
"Після цього у президента є такі інструменти. Перший інструмент – це пакетні законопроекти, які зможуть внести зміни в ті закони, які послужили базою для вирішення КСУ, і повернути електронне декларування для чиновників будь-якого рангу. Другий напрямок – КСУ, який приймає подібні рішення, які є провокаційними по своїй суті, і створює в суспільстві атмосферу певної недовіри державі як інституту, з яким суспільство домовилося про нові правила гри, то відповідно необхідно реформування КСУ як такий. Тобто нам потрібні інші закони, що регламентують роботу КСУ", – сказав Подоляк.
Разом з тим він назвав ситуацію "практично безвихідною".
"На сьогоднішній день, якщо ми бачимо, що КСУ приймає якісь дивні рішення, і ці рішення можуть мати конфлікт інтересів, тобто вони, наприклад, приймаються в інтересах якоїсь політичної групи або окремих суб'єктів, то відправити у відставку суддю КСУ можна тільки рішенням самого КСУ двома третинами голосів. Це практично безвихідна ситуація", – сказав радник.
27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.
В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.
Своєю чергою, Конституційний суд заявив про "постійний тиск" з боку антикорупційних органів.
За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.