Рішення КСУ створює серйозну проблему для відносин з міжнародними партнерами, - глава МЗС
Рішення Конституційного Суду щодо скасування статті про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення створює серйозну проблему для відносин України з міжнародними партнерами.
Президент і уряд наразі шукають шляхи виходу із ситуації, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу.
"Учорашнє рішення Конституційного Суду створює серйозну проблему, проблему не лише для внутрішнього розвитку України, але і для наших відносин з партнерами, які сприяли створенню антикорупційної інфраструктури в Україні", – сказав він.
Водночас Кулеба запевнив, що Президент і Кабмін, у тому числі МЗС, "абсолютно рішуче і принципово" налаштовані на подолання наслідків проблеми, створеної рішенням Конституційного Суду.
"Ви вже незабаром побачите конкретні кроки у цьому напрямку", – пообіцяв міністр.
За його словами, завдання МЗС у цій ситуації – спільно з нашими партнерами знайти оптимальні шляхи розв'язання створеної проблеми й забезпечити, щоб антикорупційна інфраструктура в Україні діяла належним чином.
"Ми будемо робити це не тому, що від нас це хтось просить ззовні. Ми робитимемо це тому, що боротьба з корупцією відповідає українським інтересам, інтересам українського народу, зміцненню добробуту українців та подальшого руху України шляхом європейської інтеграції", – підкреслив Кулеба.
Нагадаємо, шо Конституційний суд у своєму рішенні від 27 жовтня вказав, що кримінальна відповідальність за недостовірне декларування — "надмірне покарання".
27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.
В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.
Своєю чергою, Конституційний суд заявив про "постійний тиск" з боку антикорупційних органів.