Малюська пояснив, чому Мін'юст не виконуватиме рішення ОАСК: Ситник залишається директором НАБУ
Міністерство юстиції не буде виконувати рішення Окружного адмінсуду, який зобов'язав відомство видалити з Єдиного держреєстру відомості про Артема Ситника як про директора НАБУ.
Про це міністр юстиції Денис Малюська написав у Facebook.
"Мін'юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України або ж окремої ухвали.
- зміни до інформації, що містяться у реєстрах вносяться державними реєстраторами, а Мін'юст лише розглядає скарги на дії реєстраторів та вносить дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг…
- тобто ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає і він там залишиться".
Також він зауважив, що питання про те, чи є НАБУ органом виконавчої влади, чи ні, однозначно та до кінця не вирішене.
"КСУ у своєму рішенні вказав, що у НАБУ є ОЗНАКИ центрального органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що це таки орган виконавчої влади – немає", – зазначив міністр.
Він відзначає, що положення закону про НАБУ у частині процедури призначення директора НАБУ все ще чинні та залишаться такими до 17 грудня 2020.
Малюська додав, що статус-кво щодо НАБУ і його керівника не змінився: "НАБУ як був, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом".
Нагадаємо, що Окружний адмінсуд Києва ухвалив викреслити з державного реєстра інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро.
В ухвалі ОАСК вимагає органи державної влади відреагувати на рішення Конституційного Суду України від 28 серпня 2020, яким визнано неконституційним указ Президента України про призначення директора НАБУ. Зокрема, суд ухвалив направити окрему ухвалу Мін'юсту та надати вказівку щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань на підставі рішення КСУ.
Крім того, у ДБР мають відправити вказівку відкрити кримінальну справу за невиконання рішення КС.