fbpx
Сьогодні 02/12/2020 02:40
08:30 26 Жов 2020

Як українці відповіли на "5 питань Зеленського"

English version here

Фото: Чесно

У "Всенародному опитуванні", ініційоване президентом України Володимиром Зеленським, брали участь переважно прихильники партії "Слуга народу" та люди, що проживають у селах. 

Про це повідомив директор соцгрупи "Рейтинг" Олексій Антипович, презентуючи на пресконференції підсумки екзитполу, повідомляє Укрінформ.

"Право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 10% – не підтримують, 12% – не змогли відповісти. Водночас, серед тих, хто брав участь у виборах, але не брав участі в опитуванні Президента – 56% підтримують її, 13% – не підтримують, 31% – не змогли відповісти", – йдеться у дослідженні.

Згідно з екзитполом, легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю тяжкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні Президента, – 52% підтримують її, 28% – не підтримують, 20% – не змогли відповісти.

За даними "Рейтингу", ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь тільки у виборах, 63% підтримують її, 21% – не підтримують, 16% – не визначилися.

При цьому ідею створення вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей підтримують 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% – не підтримують, 12% – не визначилися. Серед тих, хто брав участь лише у виборах, – 33% підтримують її, 39% – не підтримують, 28% – не визначилися, зазначають соціологи.

Водночас скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь лише у виборах, – 81% підтримують її, 7% – не підтримують, 13% – не визначилися, інформують дослідники.

Серед дільниць, які охопило дослідження групи "Рейтинг", на 69% дільниць проводилось опитування, ініційоване Президентом. На тих дільницях, де опитування не проводилось, більшість (67%) відповіла, що взяли б участь у ньому, якби воно проводилось.

Як українці відповіли на

Як українці відповіли на

В середньому близько половини виборців, які мали змогу взяти участь в опитуванні, проігнорували його. Найбільше брали участь мешканці південних областей (49%), найменше — західних та східних (44%). В Києві 81% проігнорували опитування.

Примітно, що розподіл на тих, хто брав та не брав участь в опитуванні, приблизно рівномірний в усіх вікових групах. Немає відмінностей і за статтю.

Як українці відповіли на

Загалом, за даними "Рейтингу", в опитуванні "5 запитань від Президента" найактивніше брали участь виборці партії "Слуга народу" (63% – брали, 37% – ні), а найменше – виборці партії "Європейська солідарність" (27% – брали участь, 73% – ні).

В опитуванні взяли участь 9947 осіб у віці від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю  на основі випадкової вибірки номерів (тих, хто не голосував на виборах) та інтерв'ю на виході з виборчих дільниць. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: