У “Голосі” запропонували створити е-резидентство для іноземців, щоб підтримати білоруських ІТ-фахівців

Заступник голови парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №4240 для створення електронного резидентства для іноземців.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу партії "Голос".

«Депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк зареєстрував законопроєкт №4240 для створення електронного резидентства для іноземців. Це дозволить підтримати білоруських ІТ-працівників, які без переїзду зможуть реєструватися підприємцями в Україні», – йдеться у повідомленні.

Законопроєкт пропонує внести зміни до Бюджетного кодексу щодо підприємницької діяльності е-резидентів. Вони зможуть зареєструватися через систему «Дія» та будуть ФОПами на третій групі спрощеної системи. Усі документи для податкового обліку будуть у «Дії».

«Е-резиденти будуть вести облік доходів та сплачуватимуть 5% податку з доходів до державного бюджету України. І лише після оподаткування зможуть знімати гроші з рахунків або переводити їх на рахунки іноземних банків", – зазначають у "Голосі».

За словами Железняка, законопроєкт допоможе іноземцям прозоро працювати і отримувати прибутки з низьким податковим навантаженням, а державний бюджет отримуватиме доходи від оподаткування їхньої роботи.

«По суті е-резиденти — це іноземні ФОПи, які працюють в Україні, але не живуть тут. В Україні стрімко розвивається ІТ-сектор, тому так Україна може підтримати ІТ-фахівців з Білорусі та інших країн, де складна політична та економічна ситуація, однак попри це ІТ-працівники не хочуть виїжджати зі своєї країни», – зазначив Железняк.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, законопроєкт №4240 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ведення підприємницької діяльності е-резидентами в Україні» зареєстровано в парламенті 20 жовтня і передано на розгляд керівництву.

Серед ініціаторів – народні депутати від фракції «Голос» Ярослав Железняк, Володимир Цабаль, Кіра Рудик, Галина Васильченко, Інна Совсун, Ярослав Рущишин, а також нардеп від «Слуги народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Текст законопроєкту наразі не оприлюднений.

Свіжі дописи

  • Новини

Уперше українські військовослужбовиці отримали британську нагороду UK Women in Defence

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Інститут пам’яті створив соціальний ролик до 91-х роковин Голодомору та запросив долучитися до вшанування жертв

До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Україна нарощує підготовку операторів дронів: вже працюють 33 сертифіковані школи

Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

“Паляниця” і не тільки: Литва надасть перший транш у розмірі 10 млн євро на українську далекобійну зброю

23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Чугунные или стальные буржуйки: в чем разница и какую выбрать?

Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Президентка Європейського Парламенту виступає за передачу ракет Taurus Україні

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.