Новини

Disney попереджатиме про “хибні стереотипи” в мультфільмах

Компанія Disney при показі своїх класичних анімаційних фільмів на платформі Disney+ попереджатиме глядачів про наявність у них "помилкових стереотипів".

Про це повідомляє видання The Hollywood Reporter.

Так, користувачі Disney+ перед переглядом мультфільмів побачать попередження наступного змісту:

"Ця програма містить негативне зображення і/або погане поводження з людьми чи культурами. Ці стереотипи були помилковими як раніше, так і зараз. Замість того, щоб видаляти цей контент, ми хочемо визнати його шкідливий вплив, взяти з цього уроки і розпочати дискусію, спрямовану на створення більш інклюзивного майбутнього".

Такі попередження, зокрема, додали в мультфільми "Пітер Пен", "Дамбо", "Леді і Бродяга", "Коти-Аристократи", "Книга джунглів", повідомляє агентство ВВС.

Наприклад, у мультфільмі "Леді та Бродяга" (1955) про історію кохання між двома собаками з різних верств суспільства є персонажі сіамських котів Сі та Ам. Їхні образи вважають стереотипом, що стосуються азіатів. Крім того, в мультфільмі є сцена в притулку для собак, де чихуахуа Педро розмовляє із сильним мексиканським акцентом.

У мультфільмі 1970 року "Коти-аристократи" один із персонажів-котів з пофарбованою жовтим кольором мордою грає на роялі паличками для їжі. Його вважають карикатурою на азіата.

У "Дамбо" (1941) слоненя навчають літати на вухах група ворон. У Disney вирішили, що вони розмовляють з афроамериканським акцентом. Головного ворона звуть Джим Кроу (в компанії вирішили, що це відсилає до "законів Джима Кроу", які були спрямовані на расову сегрегацію).

У "Книзі джунглів" (1968) орангутанг Луї співає джаз і лінується. Цей образ зазнав критики: його вважають пародією на афроамериканців.

У мультфільмі "Пітер Пен" корінних жителів країни Небувалія називають "червоношкірими".

Варто відзначити, що на Disney+ почали попереджати глядачів про "застарілі культурні стереотипи" в листопаді минулого року. Тепер же формулювання розширили та поширили ще на низку мультфільмів.

Свіжі дописи

  • Новини

На Херсонщині через ворожі обстріли постраждали 10 людей, серед них – поліціянт

 У Херсонській області внаслідок російських обстрілів за минулу добу постраждали десятеро людей. Про це повідомили… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

В Україні запускають перший курс із графічного дизайну жестовою мовою: як працює це рішення?

Окремі теми на курсі від онлайн-школи популярної культури Skvot будуть присвячені тому, як шукати перших… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

“Люди з досвідом війни”: Зеленська презентувала сьомий епізод освітнього серіалу

Олена Зеленська розповіла, що сьомий епізод освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" розповідає… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Ураження ворога дронами зросло на 22%, FPV-дрони та бомбери найефективніші, – Сирський розповів про СБС

Головнокомандувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський на щомісячній нараді з питань розвитку безпілотних систем заявив,… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Сполучені Штати офіційно закривають 83% програм USAID після перегляду

Сполучені Штати Америки після 6-тижневого перегляду скасовують 83% програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

На фронті загинув скульптор з Одещини Тарас Шевченко

У День народження Кобзаря на війні загинув 25-річний співробітник НПП "Тузлівські лимани" скульптор з Одещини… Читати більше

Monday March 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.