У МЗС РФ заявили, що після подачі Нідерландами скарги проти Росії в Європейський суд з прав людини продовжувати консультації з Австралією і Нідерландами безглуздо.
«Гаага вибрала інший шлях, подавши міждержавну скаргу проти Росії в ЄСПЛ. Подібні недружні дії Нідерландів позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій і нашу участь в них. Відповідальність за зрив тристоронніх консультацій, таким чином, повністю лежить на офіційній Гаазі», — заявили в російському зовнішньополітичному відомстві.
Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок підтвердив, що Росія проінформувала їх про своє рішення в односторонньому порядку припинити переговори про відповідальність за крах рейсу MH17.
«Нідерланди дуже шкодують про це рішення. Особливо боляче родичам жертв авіакатастрофи», — сказав він.
Блок підтвердив, що його уряд не відмовляється від жодної можливості домогтися справедливості для 298 жертв та їхніх родичів.
Росія, Нідерланди і Австралія в 2019 році почали переговори про правову відповідальність Москви за крах рейсу MH17.
У 2020 році Нідерланди подали в ЄСПЛ позов проти Росії у справі про рейс МН17.
Уряд Нідерландів стверджує, що літак був збитий із зенітної ракетної системи Бук, яка належала і була надана РФ і російський уряд несе відповідальність за смерть 298 осіб на борту.
Нагадаємо, пасажирський Boeing-777, що виконував рейс MH17 з Амстердама в місто Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованих Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Всі вони загинули.
Спільна слідча група, яка веде міжнародне розслідування катастрофи Boeing MH17, прийшла до висновку, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу Бук поблизу населеного пункту Сніжне. При цьому слідчі впевнені, що ракетний комплекс був доставлений в Україну з Росії.
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.