Щороку 14 жовтня в США святкується Національний день десертів — це день, коли люди можуть задовольнити свої пристрасті до солодкого й спробувати якийсь новий десерт. Саме слово «десерт» походить від французького слова «desservir», що буквально означає «видалити те, що було подано». Це стосувалося їжі, яку подавали після того, як всі страви були прибрані зі столу.
У той час, приблизно в 15 столітті, кухарі додавали багато цукру у свої пікантні страви. Ймовірно, тому десерт тепер асоціюється з солодощами. Починаючи з 19 століття, в Сполучених Штатах стали популярними різноманітні десерти.
Кращий спосіб відзначити Національний день десертів — спробувати один з безлічі традиційних десертів. Для декого це може бути яблучний пиріг або брауні. Інші можуть вибрати тістечко, наполеон, шоколадне печиво, яблучні чіпси або чіа пудинг. «Здорово їмо» підготував для вас топ 5 не просто смачних, а й більш корисних традиційних десертів у веганських інтерпретаціях.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Доведіть духовку до 180 градусів. Помістіть усі інгредієнти, крім шоколадних крапель, у кухонний комбайн або змеліть їх в однорідну суміш ручним блендером. Потім додайте шоколадні краплі, перемішайте та вилийте суміш у деко, змащене кокосовим маслом. Якщо хочете, можете додатково посипати зверху шоколадними краплями. Помістіть брауні в духовку та випікайте 15-18 хвилин, дістаньте з духовки та дайте охолонути принаймні 10 хвилин перед подачею. За рецептом виходить 9-12 шматочків брауні.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Залийте насіння чіа мигдалевим молоком, додайте солодкий сироп та залиште настоятися мінімум пару годин, або на ніч в холодильнику. На дно 4 склянок викладаємо гарбузове пюре, приправляємо улюбленими спеціями. Потім викладаємо насіння чіа з мигдальним молоком, поверх знову шар гарбузового пюре. Прикрашаємо гарбузовим насінням.
Інгредієнти:
Для крему:
Спосіб приготування:
Для приготування крему необхідно виварити рослинне молоко з тростинним цукром (можна використовувати також кокосовий цукор або яблучне пюре). Додати туди кукурудзяний крохмаль. Заварити всі інгредієнти разом таким чином, щоб вийшло тягуче згущене молоко коричневого кольору.
Тісто розморозити, нарізати на квадрати й запекти в духовці до готовності (рецепт завжди є на пакуванні). Змастити кремом кожен шар тіста та дати просочитися протягом 2 годин.
Інгредієнти
Для коржа:
Для кеш'ю-основи:
Спосіб приготування:
Покладіть в блендер інгредієнти для коржа (окрім фініків) та перемеліть. Потім додайте фініки та змеліть ще раз. Вийде густа суміш, яка на смак нагадуватиме халву. Дно та борти форми 15-17 см в діаметрі застеліть пергаментом для випічки. Викладіть суміш на форму та гарно утрамбуйте.
Для основи кейка потрібен замочений на кілька годин кеш'ю (краще на ніч). Злийте з замоченого кеш'ю воду та покладіть до блендера разом з кокосовими вершками, ванільним екстрактом, солодким сиропом, лимонним соком та сіллю. Змеліть всі інгредієнти, додайте розтоплене кокосове масло та змеліть ще раз. Ніжний кеш'ю-крем, який ви отримали, залийте у форму поверх коржа та розрівняйте лопаткою. Отриманий кейк потрібно поставити у морозильну камеру на ніч. Перед подачею йому потрібно кілька годин постояти при кімнатній температурі. Готовий кейк прикрасьте лимонною цедрою.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Банани потрібно почистити та відправити в блендер. Туди ж додати насіння льону, 6 столових ложок води та все добре змолоти. Після дайте настоятися банановій суміші хвилин 10.
У великій мисці змішайте просіяне борошно, какао, сироп, соду, погашену оцтом, розпушувач, ванільний екстракт, дрібку солі та кокосове масло. Шоколад треба поламати або нарізати дрібними шматочками. Додайте до сухих інгредієнтів бананову суміш, гарно перемішайте, потім додайте вишні та шоколад та перемішати ще раз. Готове тісто залийте в форму. Форму можна змастити олією.
Випікайте кекс в духовці при температурі 180 градусів 40 хвилин.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Змеліть у блендері мигдаль та фундук, додайте какао, 4 ложки сиропу та 2 ложки рослинного молока. Має вийти густа та трохи липка маса. Укладаємо половину її в форму. Не забудьте прокласти форму папером для випічки, так буде зручніше виймати десерт після заморозки. Іншу половину складу відставляємо в сторону.
Змеліть волоські горіхи для другого шару. Додайте каву та 3 ложки сиропу. Має вийти досить жирна маса. Покриваємо нею перший шар.
Для третього шару необхідно замочити кеш'ю на добу, після чого злити воду. Покладіть кеш'ю, 1 чашку рослинного молока, 4 ложки солодкого сиропу, ванільний екстракт та лимонний сік до блендера та змеліть. Має вийти густий крем. Він просто неймовірно смачний! Докладіть зусиль, щоб не з'їсти його до закінчення приготування десерту. Покрийте другий шар половиною крему та покладіть його в морозильну камеру на 1 годину.
Дістаньте перші шари десерту з морозильної камери, покрийте їх ще раз какао-горіховою сумішшю та кеш'ю-кремом. Знову прибираємо десерт до морозильної камери до повного замерзання. Виймаємо, прикрашаємо какао (робити це краще через сито), даємо постояти в теплі 15 хвилин, нарізаємо на 4 великих або 8 маленьких порцій та насолоджуємося неперевершено смачним та шалено корисним десертом!
Авторка статті: Анастасія Анацька, представниця кампанії «Здорово їмо»
Фото Unsplash
В Одесу прибули звільнені з полону в результаті операції ГУР МО та МЗС України українські… Читати більше
На Всесвітньому економічному форумі в Давосі Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко… Читати більше
У Львові на базі Центру соціальних послуг «Джерело» облаштують перший Центр життєстійкості, за фінансової підтримки… Читати більше
Якість та доступність стоматологічної допомоги для військовослужбовців Збройних сил України буде покращено. Міністерство оборони та… Читати більше
Словацький прем'єр Роберт Фіцо заявив, що Україна нібито причетна до антиурядових протестів у Братиславі та… Читати більше
За перший місяць роботи національної програми підтримки військовослужбовців «Плюси» захисники України придбали 4 200 залізничних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.