fbpx
Сьогодні
19:12 13 Жов 2020

Головаха заявив, що на обговоренні тем для опитування у день виборів мають бути присутні соціологи

Під час підготовки запитань і тем, які виноситимуться на консультативне опитування, ініційоване президентом Володимиром Зеленським, потрібна присутність соціологів, які зможуть дати свій висновок про їх ангажованість і коректність.

Про це сказав агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок заступник директора Інституту соціології Національної академії наук України Євген Головаха.

"Це так зване суцільне опитування, воно не потребує, загалом, навіть підрахунку ймовірності похибки, тож, у принципі, з соціологічної точки зору це цілком коректно (проводити опитування біля виборчих дільниць – ІФ). Судити про те, наскільки коректно це поєднувати з виборами, можна буде лише після того, як з'являться самі запитання, тому що якщо ці запитання самі по собі коректні та нейтральні, то нормально, а якщо вони ангажовані й некоректні – тоді можна вважати, що це несумісно з виборами", – сказав Головаха.

За словами заступника директора Інституту соціології, такі опитування не є репрезентативними. "Це аж ніяк не повна репрезентація населення, а саме громадська думка тієї частини населення, яка бере участь у виборах і, відповідно, соціально активна та має вирішальний голос у країні, – так-то слід розглядати. Похибку тут навіть немає сенсу розраховувати, тому що це, хоч би як ви вважали, думка активної частини населення", – заявив соціолог.

Він також сказав, що пропоновані президентом виміри громадської думки називаються суцільним опитуванням, і соціологи залучені в нього на етапі підготовки тем і формулювань запитань, на які відповідають громадяни.

"Таке опитування соціологи не проводять, немає сенсу їх залучати, тому що це саме опитування аналогічне виборам. Вибори організовують зовсім не соціологи. Соціологи обов'язково мають бути присутніми під час обговорення формулювань запитань і навіть тем, які виносяться на таке всенародне голосування. Тут була б, звісно, доречна думка соціологів щодо цих питань, тому що від цього залежить взагалі припустимість таких опитувань. І, до речі, дуже важливий пункт про сумісність таких запитань із виборами: чи не відволікатимуть вони від виборів, чи не впливатимуть на думку виборців – тут дуже важливо проконсультуватися з професіоналами, а соціологи в цій сфері професіонали", – заявляє Головаха.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

6 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Дуже хитрий піарний хід напередодні виборів, з черговою грою в демократію, аби підняти таким адмінресурсним заходом падіння президентської партії. Та більше обурює те невігластво, з яким він звертається до всіх на "ти" в своєму теле-зверненні відносно його опитування, що ще раз свідчить навіть про відсутність культури у таких, і поваги до інших. Тільки нащо це взагалі, якщо не матиме ні якого його виконання, а тільки задовольнить те, що і хоче почути Зе, бо всім вже відомо як малюють результати таких "опитувань".

2
Гість

А це взагалі - законно під час виборів проводити ще якісь маніпуляції, втручаючись в сам регламент виборів? І хто надасть гарантію про достовірність цього чергового шоу? Та нарешті, де ж Закон про народний референдум, справжній, що обіцяв цей, як ліз до влади, а не ці підміни сурогатом опитувань?!

3
Гість

Просто - Зе-хам, що звертається до всіх на "ти", без жодної поваги навіть до своїх виборців, до жінок, до людей поважного віку, які йому в матері, чи батьки годяться цьому пацану! Оце вибрали блазня юродивого, бо як ще інакше після цього звертатися до нього самого.))

4
Николай Федорович

Приглашение в круг друзей в Фейсбук. Чарльз Дарвин однажды высказал идею, стопроцентно подтвержденную им за всю деятельность исследователя: «Выживает не самый сильный, а самый восприимчивый к переменам». То есть в текущий период колоссальных перемен: в природе, обществе, экономике выживут лишь те люди, которые смогут подстроиться под нарастающие изменения в окружающем на мире. Как и что мы должны изменить, чтобы выжить? Входите в моих круг друзей на Фейсбуке и задавайте вопросы.

5
Гість

Себя измени, чтобы не засорять Интернет саморекламой.))

6
Гість

Як такі можуть допомогти іншим, якщо самі вперто не розуміють, що тут не місце для халявного настирно рекламного спаму, та ще й не в тему, що більше нагадує якесь сектантство чергового сітьового маркетингу типу МММ.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: