fbpx
Сьогодні
14:36 12 Жов 2020

Голова медичного комітету ВР сказав, що до кінця року масового виробництва COVID-вакцини не буде

Світові компанії не прогнозують, що масове виробництво вакцини від COVID-19 розпочнеться до кінця 2020 року.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в ефірі  "Україна 24".

"Доки не з'явиться вакцина (кількість хворих на COVID-19 зростатиме, – ред.). А зважаючи на те, що сьогодні прогнозують великі компанії, які займаються розробкою вакцини, ми маємо розуміти, що раніше весни світ її не отримає. Україна стане однією з країн, які будуть у першу чергу забезпечуватись вакцинами: ми ввійшли до так званого вакцинного альянсу, і чекаємо, що як тільки у світі з'явиться зареєстрована вакцина, Україна так само буде її отримувати. Це буде або китайська, або американська, або французька вакцина – це країни, які ввійшли до альянсу, і ми чекаємо, яка з них першою почне масово виробляти вакцину. На жаль, прогнозів, що це відбудеться цього року, ми не бачимо від жодної компанії", – пояснив Радуцький.

Водночас, оцінюючи "запас міцності" медичної системи України в боротьбі з COVID-19, голова комітету звернув увагу на те, що сьогодні лікарні третьої черги узагалі не використовувалися для лікування хворих.

"У нас відомчі лікарні не використовувалися ще під COVID: маються на увазі лікарні Академії медичних наук, Укрзалізниці, Водного транспорту, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України. Тому дуже важко зробити такі розрахунки, але на сьогодні, за словами очільника Міністерства охорони здоров'я пана Степанова, система витримує навантаження. І якщо ми уповільнимо зростання [захворюваності], то все буде гаразд", – уточнив Радуцький.

Разом з тим він сказав, що на виконання доручення президента наразі розглядається можливість підготовки "неспецифічних шпиталів", які зможуть розгорнути в публічних місцях на зразок спортивних залів або виставкових центрів, "які мають бути повністю обладнані, якщо система не буде витримувати".

"Ми ж маємо не забувати, що в нас є хворі не лише на COVID – у нас є екстрена допомога при інсультах, інфарктах, хірургічні втручання. Ми ж не можемо для цих людей не залишити місць, де їм буде надаватися допомога. Тому не можна рахувати тільки "ковідні" ліжка," – підкреслив Радуцький.

Раніше Михайло Радуцкий пояснив, що Російська Федерація не належить до країн, виробництво вакцини від COVID-19 яких пройшло сертифікацію.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: