fbpx
Сьогодні
16:55 10 Жов 2020

Южаніна прокоментувала заяву Шмигаля про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років

Заява прем'єр-міністра Шмигаля щодо нестачі коштів через 15 років для виплати пенсій неприйнятна, бо вона демотивує нинішніх платників ЄСВ.

Про це сказала народний депутат з фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна, пише Еспресо.

Вона наголосила, що подібні твердження нефахові, і накопичувальна система не стане панацеєю для адекватного пенсійного забезпечення.

"Що стосується заяви Шмигаля. Слухайте, це все рівно, що він сказав – не платіть нічого, бо ви нічого не отримаєте. Тому цю історію треба забути. Я не погоджуюся, що другий рівень нам дозволить вийти з цієї ситуації – не дозволить, це має бути багаторівнева, трьох, чотирьох рівнева система", – переконана Южаніна.

Вона зауважила, що уряд недостатньо використовує ті джерела надходжень до Пенсійного фонду, які є й зараз. Для цього влада має надати відповідні інструменти і заохотити людей платити податки.

"Якщо в нас 18 мільйонів працездатного населення, і тільки 13,2 , які є застрахованими особами – де 5 мільйонів, які не є застрахованими і не платять зовсім, навіть мінімальних внесків? За звітом Пенсійного фонду на 2019 рік вони оцінюють, що десь 3,5 мільйони громадян України працюють без оформлення трудових відносин, а 1,5 млн – це можливо ті люди, які не працюють в Україні. Зараз я б хотіла, щоб і уряд, і ми сконцентрувалися, нам потрібно все зробити, щоб 3,5 млн людей почали платити податки", – вважає Южаніна.

"За вашою оцінкою, це якраз більше 40% – 45% людей, які працюють в аграрній галузі, то давайте їм інструменти заохочувати їх, щоб вони почали виплачувати внески на своє майбутнє", – говорить Ніна Южаніна.

Вона зазначила, що солідарна система існує як базова й у розвинених країнах Європи, але вона посилюється додатковими інструментами.

"Про Німеччину тільки що говорили? А ви знаєте, що у них солідарна система така як у нас, це забезпечення мінімального розміру пенсій, а потім все пішло наростати. Але солідарна система – це принцип забезпечення найменших виплат пенсіонерам. Решта залежить від того, як побудує держава всі наступні програми для того, щоб пенсіонер міг себе забезпечити. Бо пенсійні системи – це і частина страхової медицини. Так як це в Ізраїлі, в Німеччині працює. Тому у нас Пенсійний фонд має стати таким мега-органом, який запропонує насправді багато кроків для вирішення цієї проблеми", – вважає Южаніна.

"Накопичувальна система, яка дозволяє назбирати людям на пенсію певну суму коштів, може спрацювати, якщо людина буде 40 років перераховувати в Пенсійний фонд не менше 10% від доходів, які вона отримає. І гарантії від держави також можуть бути. Казахстан, наприклад, дає гарантію держави, що Пенсійні фонди мають збільшувати накопичення на індекс інфляції. Мінімально це гарантує держава. Інструментів дуже багато, нам просто треба говорити про концептуальні речі і рухатися для того, щоб почати цей великий шлях", – наголошує Южаніна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

8 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Если этот Шмигаль продержится еще пол года, то пенсии перестанут выплачивать уже через 10 лет. А если, каким то чудом еще задержится, то пенсии перестанут платить еще при нем . А если так произойдет, то взбунтовавший народ ему и его соратникам отрежет его зеленые яйца

2
Гість

Якщо це шмигло з таким своїм уродом не може забезпечити зараз таку економіку, щоб пенсії виплачувалися і через 15 років, то хай сам йде нах, і звільнить місце для тих, хто здатен це зробити. Собі то це шмигло вже небось забезпечило державну пенсію, а інших прирікає залишити без будь яких пенсій, то може таке шмигло залишити без всього зараз, щоб всім була пенсія завтра.

3
Гість

Про яку економіку можно говорить вона що в управлінні Шмигаля Про які робочі місця і про яку модернізацію мова якщо правлять нею олігархи Всі розмови про крепку економіку і сильну країну пуста демагогія Як олігархи повернуть економіку так і буде

4
Гість

Про це і мова, щоб економіка була без цих олігархатих схем, а державною для громадян, та якщо нинішня влада не здатна цього зробити, то треба гнати її геть разом і з їх олігархами, бо самі від корита не підуть.

5
Едуард

Не виправдовуючи Шмигаля.він зараз сказав чисту правду,як майже ніхто з можновладців такого не робив і та сама фіскальниця Южаніна.У нас глобально немає довіри суспільства до держави,а держава нічого не хоче робити для суспільства і не буде цього робити,ось про що сказав Шмигаль.Держава не буде вводити накопичувальну систему,бо не хоче брати на себе додаткові зобов'язання по збереженню внесків людей.Люди це бачать,а коли не бачать,то відчувають,що чиновники тільки "тирять",тому і не сплачують податки,бо відсутній зв'язок між сплатою податків і виконанням державою своїх функцій.Допоки сплачувати податки буде дорожче,ніж не сплачувати,с точки зору суспільного доробуту,так буде тривати завжди!

6

Едуард як Ви точно охарактеризували оцю Южаніну , та вона , таке враження , за копійку , повітря в церкві зпоганить!!! згоден з Вашими виводами - Ви вимовили те про що я , і думаю багато інших людей так само думає!!! з повагою до Вас!!!

7
Гость

А куда девались деньги, которые украинцы платили 30 лет подряд, а кредитные деньги МВФ 85 млрд.дол.?
Хоть кто-нибудь из украинцев их видел?

8

delirio

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: