Судова реформа в Україні: Венеційська комісія дала оцінку законопроєкту Зеленського

Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) оприлюднила свої висновки щодо законопроєкту Президента Володимира Зеленського про зміни до законів про судоустрій, статус суддів тощо.

Відповідний документ опубліковано на сайті комісії.

Як повідомлялося раніше, 22 червня Президент України Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт №3711 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського управління".

8-9 жовтня Венеційська комісія та Генеральний директорат з прав людини та верховенства права Ради Європи проаналізували відповідний законопроєкт та повідомили про свої висновки.

Цей проєкт закону, на думку експертів, — "лише частина кроків у правильному напрямі", оскільки він "має обмежений обсяг і має намір врегулювати лише нагальні питання".

"Законопроєкт №3711 не може здійснити цілісної реформи. […] Венеціанська комісія залишається в розпорядженні української влади для подальшої допомоги, зокрема, щодо ширшої реформи", — йдеться у висновках.

У своїх висновках комісія нагадала, що визнає необхідність призначення в суди країни близько 2 тисяч суддів судів першої та другої інстанцій, що може бути здійснено через перепризначення складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Попри необхідність швидкого виправлення ситуації,  комісія наголошує, що ВККС має бути цілісно сформованим органом. Шляхи з її формування, викладені у законопроєкті, експерти вітають.

"Звичайно, нових членів ВККС слід ретельно відібрати перед тим, як вони розпочнуть виконання своїх завдань. У законопроєкты №3711 діє змішаний національний/міжнародний орган з відбору нових членів ВККС. Це наслідує успішну модель, обрану для Антикорупційного суду, і вітається", — зауважили в комісії.

Крім того, ВККС повинна "мати повну автономію, як розпущений ВККС, особливо мати можливість встановлювати свої власні правила та процедури".

"Новий ВККС повинен спиратися на роботу свого попередника, і він повинен бути вільним від втручання Вищої ради правосуддя", — йдеться у висновках.

Комісія також наголошує на тому, що питання доброчесності та етики у ВККС має бути також вирішеним терміново, хоча воно не так висвітлено у законопроєкті президента.

Свіжі дописи

  • Новини

У Запоріжжі російська армія атакувала промисловий обʼєкт

У неділю, 28 квітня, війська російської федерації атакувала Запоріжжя. Окупанти вдарили по об'єкту промисловості. Про… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Війська ЗСУ відійшли з трьох населених пунктів на Авдіївському напрямку

Військові Сил оборони відійшли західніше населених пунктів Бердичі, Семенівка та Новомихайлівка в районі Авдіївки. Це… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

РФ хоче захопити стратегічну ініціативу: Сирський заявив, що ситуація на фронті загострилася

Наразі ситуація на фронті загострюється. Ворожі війська намагається захопити стратегічну ініціативу на полі бою. Про… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

У національному парку Хмельниччини встановили штучні гніздівлі для комах: як працює це рішення

У Хмельницькій області на території національного природного парку "Мале Полісся" встановили вулики Фабра, які є… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Фонд BGV із німецькими благодійниками у Бучі відновили школу мистецтв для дітей

Благодійний фонд BGV спільно із німецькими донорами #WeAreAllUkrainians та фондом help alliance від Lufthansa Group… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Уперше Європарламент ухвалив загальноєвропейські правила для боротьби з насильством щодо жінок

Європейський парламент вперше ухвалив правила боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством. Про це… Читати більше

Sunday April 28th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.