fbpx
Сьогодні
15:31 10 Жов 2020

Кабмін затвердив план реалізації Стратегії патріотичного виховання до 2025 року

Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні підтримав концепцію Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року.

Про це поінформували в пресслужбі КМУ.

Також був прийнятий проєкт постанови "Про схвалення Плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки".

Як зазначив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, метою цих актів "є розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання; налагодження міжрегіональної та міжвідомчої взаємодії у сфері національно-патріотичного виховання з метою утвердження єдиної національної системи цінностей".

Немчінов уточнив, що, згідно з "результатами експертно-аналітичного дослідження" щодо формування стандартів національно-патріотичного виховання, яке було проведено в 2017 році, "простежується ряд загрозливих чинників":

 1. Загрозлива ситуація з рівнем локальної ідентифікації. "Так, якщо на Заході "громадянами України" себе вважають 80,6 % pecпондентів, у Центрі — 79,7 %, на Півночі — 70,1 %, на Сході — 67,4 %, на Півдні — 66,0 %, то на Донбасі лише 42,7 %. Регіональний розподіл висвітлює дуже високі показники ідентифікації з Радянським Союзом на Донбасі 20,7 % та Півдні – 11,8 %", – написав Немчінов.
 2. Критична ситуація з використанням української мови (Немчінов із посиланням на згадане дослідження, повідомляє, що українську "використовує менше половини населення (44,5%), при цьому кожен третій використовує російську мову").
 3. "Занепокоєння викликає готовність до захисту України зi зброєю в руках – 60,2% респондентів не мають таких намірів", – пише міністр, посилаючись на дослідження. Відзначається, що найчастіше про готовність брати участь у захисті України говорять жителі Заходу, найменше – Донбасу.
 4. Низький рівень сформованості цінності державної символіки й дій щодо її шанування (Немчінов, посилаючись на дані дослідження, пише, що "державні символи викликають почуття гордості лише у 25,7 % населення України").
 5. Низька активність національно-патріотичних громадських організацій (їх членами є лише 1,1% населення України).

У концепції програми патріотичного виховання визначені наступні пріоритети:

 • формування української громадянської ідентичності;
 • військово-патріотичне виховання;
 • формування науково-методологічних і методичних основ національно-патріотичного виховання;
 • підтримка і співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства у сфері національно-патріотичного виховання.

План дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки включає низку заходів, які спрямовані за наступними напрямками:

 • вдосконалення нормативно-правової бази щодо національно-патріотичного виховання;
 • впорядкування і вдосконалення системи військово-патріотичного виховання;
 • організація та координація інформаційно-просвітницької роботи;
 • забезпечення належної організації науково-дослідної та методичної роботи;
 • забезпечення скоординованої діяльності.

Міністерство молоді та спорту України разом із органами виконавчої влади в 6-місячний термін має розробити та подати Кабміну проєкт Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: