Новини

“Чесно” розробили сайт, що відображає поправки нардепів до законопроектів

Рух "Чесно" презентував сайт, що відображає поправки народних депутатів до законопроектів.

"Чесно" розробив низку інструментів, які дають змогу зробити українську політику прозорішою. Сьогодні ми презентуємо ще один інструмент. Інструмент стосується саме поправок, які вносять наші народні депутати", – сказала координатор руху "Чесно" Віта Думанська на прес-конференції у Києві.

Вона нагадала, що за рік роботи Верховна Рада проголосувала трохи більше ніж 5000 разів, і 60% голосувань були саме за поправки, тобто кожна десята поправка, яка вносилася на розгляд до зали, набирала необхідні 226 голосів.

За словами Думанської, на основі інструменту, створеного рухом "Чесно", можна зрозуміти зв'язки між депутатами та їхні спільні інтереси до певного законопроекту.

На сторінці бета-версії інструменту руху "Чесно" щодо відстежування поправок народних депутатів можна побачити пофракційно топ-20 народних депутатів, чиї поправки частіше ухвалювалися.

На сторінці інструменту можна обирати будь-яку фракцію чи групу окремо і на інтерактивному графіку дивитися, хто з членів цих фракцій чи груп скільки поправок подавав.

Крім того, можна побачити законопроєкти, щодо яких найбільше поправок враховувалося у залі пленарних засідань і як за них голосували народні депутати.

За словами парламентського аналітика руху "Чесно" Оксани Ставнійчук, найбільше поправок було проголосовано до законопроекту №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор".

Вона також наголосила, що однією з причин створення нового інструменту на сайті "Чесно" стала закритість деяких комітетів.

Так, за її словами, "на сайтах комітетів часто немає повної інформації про те, як дискутуються поправки до законопроектів, і не завжди зрозуміла позиція комітету".

Ставнійчук нагадала, що антирейтинг відкритості парламентських комітетів, складений рухом "Чесно", очолює комітет з питань нацбезпеки та оборони, "в якого дуже складно з доступом до інформації". За її словами, на другому місці комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці, а на третьому – комітет з питань економічного розвитку.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна тимчасово відступить від Європейської конвенції про захист прав людини: деталі

Україна переглянула положення своєї заяви про відступ від зобов'язань у межах Європейської конвенції з прав… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували всі пункти пропуску на кордоні з Україною, проте є вийняток

Фермери Польщі розблокували контрольно-пропускний пункт "Рава-Руська" на кордоні з Україною для проїзду вантажівок. Втім заборона… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Справа Сольського: суд обрав запобіжні заходи іншим підозрюваним

Ще до трьох підозрюваних у справі щодо заволодіння землею у Сумській області судді Вищого антикорупційного… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Какие проекты помогут закрепить знания по Java

При изучении любого языка программирования важно не только понимать теорию, но и применять полученные знания… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

США придбали 81 бойовий літак радянських часів у Казахстану, їх можуть передати Україні, – ЗМІ

Сполучені Штати придбали в Казахстану щонайменше 81 старий літак радянського зразка, зокрема МіГ-27, МіГ-29 і… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Фонд BGV розпочав 3-тю хвилю проєкту “Важливий кожен”: як працює це рішення

Благодійний фонд BGV розпочав 3-тю хвилю проєкту "Важливий кожен". 11 000 продуктових наборів буде роздано… Читати більше

Monday April 29th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.