Нобелівську премію з хімії присудили двом жінкам за "перепис коду життя"
Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2020 року стали мікробіолог Еммануель Шарпантьє і біохімік Дженніфер Дудна.
Нобелівський комітет вручив премію з хімії 2020 двом жінкам-ученим – француженці Еммануель Шарпантьє і американці Дженніфер Дудна за «розробку методу редагування генома».
Нагадаємо, в минулому році лауреатами Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали американець Джон Гуденаф, британець М. Станлі Уіттінгем і японець Акіра Йосіно.
Вчені поділили нагороду порівну за свій внесок в розвиток літій-іонних акумуляторів для електричних пристроїв і створення «перезаряджємого світу».
BREAKING NEWS:
The 2020 #NobelPrize in Chemistry has been awarded to Emmanuelle Charpentier and Jennifer A. Doudna "for the development of a method for genome editing." pic.twitter.com/CrsnEuSwGD— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 7, 2020
Це не вперше історії хімічних "Нобелів", коли премію отримують жінки.
Коли у 1911 році Марія Кюрі отримала Нобелівську премію з хімії, вона стала першим лауреатом, який отримав одразу два "Нобеля". До цього вона також отримала премію з фізики за дослідження радіоактивності.
Премія ще раз повернулася у родину, коли у 1935 її отримала Ірена Жоліо-Кюрі, старша дочкою Марії Склодовської-Кюрі. Цю премію вона отримала разом із чоловіком, Фредеріком Жоліо, який став наймолодшим нобелівським лауреатом з хімії.