У Львові тестують екологічні альтернативи одноразовим горнятам для кави
У Львові відбувається серія експериментів для тестування екологічних альтернатив одноразовим горнятам для кави з собою.
Ініціатива «Zero Cup», запущена громадською організацією «Нуль відходів Львів» (Zero Waste Lviv) у співпраці з Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні, є спробою зменшити обсяги сміття, які потрапляють на сміттєзвалища чи засмічують наші вулиці та водойми.
Більшість паперових горнят мають всередині поліетиленову плівку для захисту від протікання, через що їх складно переробити чи компостувати.
Виконавча директорка ГО «Нуль відходів Львів» Ірина Миронова, каже, що враховуючи масштаби використання одноразового посуду кожного дня, чимала частка якого засмічує наші міста, річки та парки, ця проблема потребує рішення, «перш ніж ми всі потонемо у смітті».
Пані Миронова зауважила, що місту доводиться витрачати кошти на вивезення одноразового посуду для їжі та напоїв, серед яких і горнятка для кави, на сміттєзвалища.
«Оскільки самі горнята є об'ємними та легкими, вони швидко наповнюють вуличні смітники, і ці смітники, як результат, необхідно спорожнювати по кілька разів на день», – каже вона.
Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані каже, що сподівається на те, що ці експерименти дозволять визначити дієві рішення, які можна буде масштабувати до такого рівня, що це буде вигідно як бізнесам, так і приноситиме користь планеті.
«Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні – одна з 90 подібних лабораторій, що підтримують ініціативи у 114 країнах, – зазначила Фоуані. – Вони постійно обмінюються досвідом між собою, отож результати можуть бути швидко поширені у глобальних масштабах».
Які є альтернативи?
У ході львівських експериментів буде протестовано кілька екологічних варіантів споживання кави:
- надання знижки для клієнтів з власним горнятком
- продаж кави в їстівному горнятку
- заохочення тих, хто купує каву в одноразовому горнятку, прийти наступного разу зі своїм горнятком і отримати знижку
Як це працює?
Під час експериментів на локаціях працюватимуть інтерв'юери/ки, які збиратимуть інформацію у клієнтів/ок та працівників/ць кав'ярень, щоб визначити, яка з систем буде найкращою.
Інтерв'юери також з'ясують де, зазвичай, викидають одноразові горнятка.
Пані Миронова каже, що зменшення кількості горнят для кави, які викидаються, матиме значний вплив на покращення екологічної ситуації в Україні.
Нещодавнє дослідження у Львові показало, що приблизно 20% вмісту вуличних смітників складають одноразові горнята з-під кави. У докарантинний період одна кав'ярня продавала близько 500 горняток кави на день, і всі вони опинялись у вуличних смітниках.