Про це повідомляє пресслужба уряду Фінляндії.
Тимчасова заміна прем'єрки відбудеться 7 жовтня у межах програми Girls Takeover до Міжнародного дня дівчат ООН, який відзначають 11 жовтня. У цей день у країнах, які приєднуються до програми, дівчата стають лідерками у різних суспільних сферах.
Girls Takeover — день, присвячений специфічним проблемам і загрозам, яким піддаються діти жіночої статі. Проголошений ООН у 2012 році. У цей день дівчата всього світу вступають в ролі лідерів з різних верств суспільства. У Фінляндії Girls Takeover проводиться четвертий раз.
Цьогорічна тема Girls Takeover — вплив технологій на гендерну рівність. У Фінляндії для участі в кампанії обрали декілька установ та компаній, що вживають заходів щодо сприяння гендерній рівності в технологіях.
Так, Аава Мурто за день на посаді прем'єрки зустрінеться з міністром з розвитку співробітництва та зовнішньої торгівлі, канцлером юстиції та членом парламенту. Вони мають обговорити, як збільшити можливості дівчат із вразливих груп у користування технологіями.
А з чинною прем'єркою Фінляндії активістка обговорить, як покращити можливості дівчат розвиватися у сфері технологій та як запобігати кіберпереслідуванню дівчат.
Санна Марін зазначає, що розрив між статями великий, якщо подивитися на статистику дівчат-розробників технологій. Для того, щоб зменшити цей розрив, необхідно багато працювати.
Згідно з дослідженням Організації економічного співробітництва та розвитку, лише 45% жінок зі всього світу мають доступ до інтернету у порівнянні з 51% чоловіків. Це означає, що у мережі на 250 млн жінок менше. Цей розрив залежить від регіону проживання.
Крім того, у віці 15 років у середньому лише 0,5% дівчат хочуть стати спеціалістками в IT у порівнянні з 5% хлопців. Стартапи жінок на 23% менше отримують фінансування, ніж чоловіків. Жінки, які працюють у сфері технологій, називають догляд за родиною основною перешкодою для подальшого навчання та вдосконалення своїх навичок.
Щоб забезпечити більшу представленість жінок у IT, організація пропонує створювати фонди та гранти для залучення жінок у технології, започатковувати премії для жінок та проводити інформаційні кампанії, щоб боротися зі стереотипом про те, що сфера IT не для жінок.
У Європейському Союзі Фінляндія станом на 2019 рік посідає 4-е місце за рівнем гендерної рівності. У країні вважається один із найменших розривів в оплаті праці жінок та чоловіків — жінки заробляють на 19% менше, ніж чоловіки.
Крім того, у Фінляндії працюють над тим, щоб забезпеченням рівності для батьків. Наприклад, у країні хочуть збільшити тривалість декретної відпустки для чоловіків.
Варто зазначити, очолює уряд Фінляндії 34-річна Санна Марін. Дві третини жінок-міністрів в її уряді, зокрема міністерка внутрішніх справ.
Уряд затвердив порядок зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців на випадок втрати ними репродуктивних функцій під час… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров подав до Кабміну подання на звільнення свого заступника Дмитра Кліменкова. Також… Читати більше
Міністерство оборони продовжує розробку нових предметів речового забезпечення ЗСУ, які відповідають сучасним вимогам. Наразі фіналізовано… Читати більше
Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету "Служба зовнішньої розвідки України", присвячену одній із… Читати більше
В Україні тарифи на тепло і світло найближчим часом не зростатимуть. Вони залишаться незмінними до… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін оголосив, що росія готова до переговорів щодо війни в Україні. Водночас… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.