fbpx
Сьогодні
16:20 06 Жов 2020

У Фінляндії премʼєр-міністром на один день стане 16-річна активістка

Прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін на один день поступиться місцем 16-річній активістці Ааві Мурто та дозволить їй очолити уряд країни. Це відбудеться з нагоди Міжнародного дня дівчат від ООН.

Про це повідомляє пресслужба уряду Фінляндії.

Тимчасова заміна прем'єрки відбудеться 7 жовтня у межах програми Girls Takeover до Міжнародного дня дівчат ООН, який відзначають 11 жовтня. У цей день у країнах, які приєднуються до програми, дівчата стають лідерками у різних суспільних сферах.

Girls Takeover — день, присвячений специфічним проблемам і загрозам, яким піддаються діти жіночої статі. Проголошений ООН у 2012 році. У цей день дівчата всього світу вступають в ролі лідерів з різних верств суспільства. У Фінляндії Girls Takeover проводиться четвертий раз.

Цьогорічна тема Girls Takeover — вплив технологій на гендерну рівність. У Фінляндії для участі в кампанії обрали декілька установ та компаній, що вживають заходів щодо сприяння гендерній рівності в технологіях.

Так, Аава Мурто за день на посаді прем'єрки зустрінеться з міністром з розвитку співробітництва та зовнішньої торгівлі, канцлером юстиції та членом парламенту. Вони мають обговорити, як збільшити можливості дівчат із вразливих груп у користування технологіями.

А з чинною прем'єркою Фінляндії активістка обговорить, як покращити можливості дівчат розвиватися у сфері технологій та як запобігати кіберпереслідуванню дівчат.

Санна Марін зазначає, що розрив між статями великий, якщо подивитися на статистику дівчат-розробників технологій. Для того, щоб зменшити цей розрив, необхідно багато працювати.

Гендерна нерівність у сфері технологій

Згідно з дослідженням Організації економічного співробітництва та розвитку, лише 45% жінок зі всього світу мають доступ до інтернету у порівнянні з 51% чоловіків. Це означає, що у мережі на 250 млн жінок менше. Цей розрив залежить від регіону проживання.

Крім того, у віці 15 років у середньому лише 0,5% дівчат хочуть стати спеціалістками в IT у порівнянні з 5% хлопців. Стартапи жінок на 23% менше отримують фінансування, ніж чоловіків. Жінки, які працюють у сфері технологій, називають догляд за родиною основною перешкодою для подальшого навчання та вдосконалення своїх навичок.

Щоб забезпечити більшу представленість жінок у IT, організація пропонує створювати фонди та гранти для залучення жінок у технології, започатковувати премії для жінок та проводити інформаційні кампанії, щоб боротися зі стереотипом про те, що сфера IT не для жінок.

А як у Фінляндії з правами жінок?

У Європейському Союзі Фінляндія станом на 2019 рік посідає 4-е місце за рівнем гендерної рівності. У країні вважається один із найменших розривів в оплаті праці жінок та чоловіків — жінки заробляють на 19% менше, ніж чоловіки.

Крім того, у Фінляндії працюють над тим, щоб забезпеченням рівності для батьків. Наприклад, у країні хочуть збільшити тривалість декретної відпустки для чоловіків.

Варто зазначити, очолює уряд Фінляндії 34-річна Санна Марін. Дві третини жінок-міністрів в її уряді, зокрема міністерка внутрішніх справ.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: