fbpx
Сьогодні
Актуально 20:10 06 Жов 2020

У Брюсселі відбулася пленарна сесія 22-го Саміту Україна–ЄС: що підписали

English version here

Фото Reuters

У Брюсселі відбулася пленарна сесія 22-го Саміту Україна – Європейський Союз за участі Президента України Володимира Зеленського, Президента Європейської ради Шарля Мішеля та Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля.

Про це пише Офіс Президента.

Представники Євросоюзу дуже високо оцінили реформи в Україні, які впроваджують під керівництвом Володимира Зеленського та його команди.

Зеленський Шмигаль

Фото: ОПУ

Зокрема, йшлося про децентралізацію, реформу Виборчого кодексу та банківську реформу.

Було відзначено, що ЄС бачить "додатковий потенціал" Угоди про асоціацію з Євросоюзом, і вважає, що необхідно мобілізувати більшу силу асоціативної частини з Україною. Також наголошено, що ЄС має заохочувати Україну до подальших змін.

Під час засідання обговорили зовнішньополітичні виклики.

Зеленський Шмигаль

Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський порушив питання дезінформаційних викликів, які сьогодні стоять перед Євросоюзом та Україною.

Учасники засідання досягли позитивного бачення щодо термінів запровадження Спільного авіаційного простору між Україною та ЄС.

Також обговорили реалізацію проектів діджиталізації в нашій країні.

Крім того, обговорено реалізацію судової реформи та реформи правоохоронних органів в Україні. ЄС високо оцінив зусилля нашої держави в цьому напрямі.

Що підписали?

Зеленський прибув на саміт Україна-ЄС

Фото: ОПУ

У Брюсселі на полях 22-го Саміту Україна – Європейський Союз у присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської ради Шарля Мішеля було підписано низку двосторонніх документів.

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та член Європейської комісії з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Олівер Варгеї підписали Угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу "Програма ЄС "Міцні регіони". Документ має сприяти залученню допомоги ЄС для підвищення стійкості України, зокрема до гібридних загроз і дестабілізаційних ситуацій, як-от пандемія COVID-19, а також збільшення потенціалу України з розбудови миру. Загальний внесок ЄС у межах Угоди становить 30 мільйонів євро.

Зеленський прибув на саміт Україна-ЄС

Фото Reuters

Також Ольга Стефанішина та Олівер Варгеї підписали Угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу "Механізм розвитку громадянського суспільства України". Документ має на меті допомогу ЄС для зміцнення демократії в Україні. Загальний внесок ЄС у межах Угоди – 20 мільйонів євро.

Крім того, Ольга Стефанішина та Олівер Варгеї підписали Угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу "Кліматичний пакет для стабільної економіки: (CASE) в Україні".

Угодою передбачається розробка та реалізація політики й заходів, які ефективно підтримують перехід до кліматично нейтрального, чистого, ресурсоефективного та безпечного енергопостачання та споживання; підтримка пом'якшення змін клімату за рахунок скорочення викидів парникових газів та речовин, що руйнують озоновий шар; стимулювання переходу до чистої та кругової економіки. Загальний внесок ЄС у межах Угоди становить 10 мільйонів євро.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов і віце-президент Європейського інвестиційного банку Ліліана Павлова підписали Угоду між урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про фінансування проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні". Метою укладення Угоди є залучення допомоги Європейського інвестиційного банку на фінансування заходів, спрямованих на удосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні. Загальний внесок ЄІБ у межах Угоди становить 300 мільйонів євро.

Зеленський прибув на саміт Україна-ЄС

Фото Reuters

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та віце-президент Європейського інвестиційного банку Ліліана Павлова підписали Гарантійну угоду між урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) "Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)".

Підписання документа забезпечить закупівлю сортувального обладнання (автоматична сортувальна лінія crossbelt з пропускною здатністю 12 тис. одиниць на годину, сортувальна лінія posisorter, дві сортувальні лінії Oprisorter, напівавтоматичні роликові конвеєри, гравітаційні конвеєри, IT-сервери та периферія) та створення трьох сортувальних об'єктів (зокрема, будівництво хабу у Львові) та 22 сортувальних депо загалом (зокрема, будівництво депо в шести містах), впровадження систем автоматичного відстежування пересування вантажів. Загальний обсяг коштів для реалізації Проекту, відповідно до оцінок експертів ЄІБ, становить 30 мільйонів євро (без ПДВ).

Генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський та віце-президент Європейського інвестиційного банку Ліліана Павлова підписали Фінансову угоду "Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)". Завдяки кредиту "Укрпошта" модернізує логістичну мережу шляхом будівництва трьох нових сортувальних центрів, 20 поштових депо та відповідної ІТ-інфраструктури.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: