"Хочемо боротися за освіту": Зеленський провів зустріч з учителями

Фото: ОПУ
З нагоди Дня працівників освіти Президент Володимир Зеленський провів зустріч з учителями та директорами шкіл у Національному комплексі "Експоцентр України" в Києві.
Про це пише Офіс Президента.
"Тут зібрані та вчителі, і керівники тих закладів, які лідирують з року в рік і є найкращими за результатами ЗНО", – зазначив заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк, який відповідає за гуманітарний напрямок.
Глава держави наголосив, що педагоги – це майбутнє наших дітей, а тому – і майбутнє України.
"Ми точно будемо максимально покращувати умови, в яких працюють наші освітяни, такі завдання ми ставимо уряду", – заявив Володимир Зеленський.
За його словами, йдеться не лише про фінансове забезпечення, а й про повагу, умови роботи.

Фото: ОПУ
Вчитель – складна й важлива професія, він чи вона не може зважати на те, що відбувається поза школою, в особистому житті. Він має бути завжди зібраним і завжди на сторожі безпеки та розвитку дітей. Ми хочемо боротися за освіту, хочемо допомагати", – наголосив Президент.
Т. в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет висловив переконання, що освітяни помітять найбільший за останні вісім років бюджет галузі на 2021 рік, який планується затвердити. Це – плюс 34 млрд грн.
"Ті речі, які відбуваються надалі, – це "Велике будівництво" не тільки доріг, а ще й значної кількості освітніх об'єктів. Сьогодні Президент доручив створити частину переднаукової інфраструктури. Тобто музеї та взагалі залучення дітей до наукового пошуку", – зазначив Сергій Шкарлет.
Під час розмови з Главою держави директор школи № 5 Печерського району міста Києва Світлана Олексюк зауважила: що більше зробимо для вчителя, то щасливішим і успішнішим буде кожен учень. Для цього, зокрема, необхідні визнання у суспільстві праці педагогів та повна реалізація закону про освіту.
"Нам потрібно діяти на підтримку вчителя. Нам потрібно діяти так, щоб кожна родина відчувала перспективу саме в освіті. І це означає, що для держави освіта має бути проголошена цінністю. А ті люди, які представляють освіту, мають бути елітою нації", – наголосила вона.

Фото: ОПУ
Зі свого боку директор Перегінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, що в Рожнятівському районі на Івано-Франківщині, Іван Депутович попросив Президента звернути увагу на проблему зі страхуванням освітян у час пандемії.
Володимир Зеленський зауважив, що питання страхування освітян і учнів стало особливо актуальним з початком навчального процесу. Наразі потрібно зрозуміти можливості, вартість і терміни, в які це можна зробити.
"Питання, яке піднімається, – це застрахувати всіх. Ми ж бачимо статистику й бачимо, що вчителі – в групі ризику. Треба подумати над страхуванням для них, щоб вони розуміли, що ми турбуємося про них, почувалися в безпеці", – наголосив Глава держави.
Крім того, порушувалися питання підготовки нових педагогів, а також збереження сільських шкіл під час децентралізації. Президент України розуміє, що школи – основа села, а тому їх необхідно зберігати та розвивати.
Не "боротися за освіту" треба, а просто створювати умови для неї, як і для тих, хто її несе всім, бо про вчителів згадують тільки в день їх професійного свята.
Найкраще, що він може зробити - не лізти не у свою справу та прибрати свого міністра освітию