Церемонія підписання відбулася у присутності президента Володимира Зеленського, повідомляє ОП.
Сторони таокж підписали протокол про наміри з розвитку співробітництва між компанією-постачальником та Відокремленим підрозділом Державного підприємства "НАЕК "Енергоатом" – "Атоменергомаш".
За даними ОП, цей документ передбачає виготовлення Атоменергомашем компонентів палива Westinghouse з ринком збуту за межами України, збільшення номенклатури компонентів палива, які можуть виготовлятися Атоменергомашем. Також передбачається виробництво обладнання для інспекції палива ВВЕР-1000 та/або ВВЕР-440.
Після підписання документів Зеленський нагадав, що Україна свого часу стала першою у світі країною, якій вдалося диверсифікувати постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000.
За його словами, із новим контрактом Україна буде однією з перших країн, яка отримуватиме альтернативне паливо для реакторів ВВЕР-440.
Президент запевнив, що нові домовленості є продовженням плідного 20-річного партнерства між Україною та США щодо диверсифікації постачання палива на українські АЕС.
"Це – перш за все поглиблення диверсифікації постачання ядерного палива для нашого державного Енергоатома, який генерує на сьогодні більше половини електроенергії в Україні. Тому цей договір є стратегічним для нас", – заявив Зеленський.
Президент наголосив, що підтримує контракти та домовленості, спрямовані на покращення умов у енергетичній галузі України, а також ті, що сприятимуть створенню нових робочих місць.
Окремо він розповів, що атомна галузь в Україні має колосальний потенціал, який варто активно використовувати. Президент зауважив, що для цього необхідно створювати нові потужності й будувати нові енергоблоки. За інформацією ОП, йдеться, зокрема, про Хмельницьку АЕС.
"Ми вже розглядаємо бюджет на майбутній рік. Будемо говорити про можливість добудови третього та четвертого енергоблоків", – зазначив Зеленський.
У свою чергу," т.в.о.президента Енергоатому Петро Котін сказав: "Рішення спирається на Європейську стратегію енергетичної безпеки та Угоду між урядами України та США стосовно проєкту кваліфікації ядерного палива для України", – заявив він.
Головний виконавчий директор компанії-постачальника Westinghouse Патрік Фрагман відзначив, що присутність президента України надає новий імпульс розвитку атомної енергетики, і компанія рада допомагати в питаннях енергобезпеки, а також просувати послуги та продукцію України за кордоном.
Зі свого боку, тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін наголосила, що енергетична диверсифікація має бути основою енергетичної безпеки України, а сьогоднішня угода стане вигідною для України та США.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.