Церемонія підписання відбулася у присутності президента Володимира Зеленського, повідомляє ОП.
Сторони таокж підписали протокол про наміри з розвитку співробітництва між компанією-постачальником та Відокремленим підрозділом Державного підприємства "НАЕК "Енергоатом" – "Атоменергомаш".
За даними ОП, цей документ передбачає виготовлення Атоменергомашем компонентів палива Westinghouse з ринком збуту за межами України, збільшення номенклатури компонентів палива, які можуть виготовлятися Атоменергомашем. Також передбачається виробництво обладнання для інспекції палива ВВЕР-1000 та/або ВВЕР-440.
Після підписання документів Зеленський нагадав, що Україна свого часу стала першою у світі країною, якій вдалося диверсифікувати постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000.
За його словами, із новим контрактом Україна буде однією з перших країн, яка отримуватиме альтернативне паливо для реакторів ВВЕР-440.
Президент запевнив, що нові домовленості є продовженням плідного 20-річного партнерства між Україною та США щодо диверсифікації постачання палива на українські АЕС.
"Це – перш за все поглиблення диверсифікації постачання ядерного палива для нашого державного Енергоатома, який генерує на сьогодні більше половини електроенергії в Україні. Тому цей договір є стратегічним для нас", – заявив Зеленський.
Президент наголосив, що підтримує контракти та домовленості, спрямовані на покращення умов у енергетичній галузі України, а також ті, що сприятимуть створенню нових робочих місць.
Окремо він розповів, що атомна галузь в Україні має колосальний потенціал, який варто активно використовувати. Президент зауважив, що для цього необхідно створювати нові потужності й будувати нові енергоблоки. За інформацією ОП, йдеться, зокрема, про Хмельницьку АЕС.
"Ми вже розглядаємо бюджет на майбутній рік. Будемо говорити про можливість добудови третього та четвертого енергоблоків", – зазначив Зеленський.
У свою чергу," т.в.о.президента Енергоатому Петро Котін сказав: "Рішення спирається на Європейську стратегію енергетичної безпеки та Угоду між урядами України та США стосовно проєкту кваліфікації ядерного палива для України", – заявив він.
Головний виконавчий директор компанії-постачальника Westinghouse Патрік Фрагман відзначив, що присутність президента України надає новий імпульс розвитку атомної енергетики, і компанія рада допомагати в питаннях енергобезпеки, а також просувати послуги та продукцію України за кордоном.
Зі свого боку, тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін наголосила, що енергетична диверсифікація має бути основою енергетичної безпеки України, а сьогоднішня угода стане вигідною для України та США.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.