fbpx
Сьогодні
12:23 27 Вер 2020

У Кабміні анонсували підвищення пенсій у 2021 році для 10 млн українців: кому, коли і скільки

У 2021 році близько 10 млн українців отримають підвищення пенсій. Воно відбуватиметься в 5 етапів для різних категорій.

Про це поінформували в пресслужбі Міністерства соціальної політики України.

Так, відомство склало інформаційний календар підвищення пенсій, "щоб люди бачили, коли і кому заплановані підвищення, в якому розмірі".

У міністерстві відзначили, що найбільш захищеними будуть пенсіонери, які мають повний страховий стаж. Так, у осіб старше 65 років, які мають страховий стаж 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки), мінімальна пенсійна виплата протягом 2021 року зросте на 500 гривень, і вони отримуватимуть не менше 2600 гривень.

Крім того, продовжиться програма доплат для пенсіонерів старше 80 років, які мають страховий стаж 20/25 років. Також розпочнеться програма для пенсіонерів старше 75 років з повним стажем.

Відповідно до опублікованого календарного плану, передбачені наступні 5 етапів індексації пенсій:

1. Січень 2021 року – підвищення з 2100 до 2400 грн для пенсіонерів у віці від 65 років при наявності у них страхового стажу 30/35 років і більше (в зв'язку з ростом мінімальної зарплати до 6000 тисяч гривень).

Також будуть продовжені доплати по 500 гривень для осіб старше 80 років.

2. Березень 2021 року – планується індексація пенсій на 11% (з 1 березня).

3. Квітень 2021 року – планується автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам з урахуванням зарплати в період роботи та набутого стажу.

4. Липень 2021 року – підвищення з 2400 до 2600 грн для пенсіонерів старше 65 років зі страховим стажем 30/35 років.

Розпочнуться щомісячні доплати до пенсії в сумі до 400 гривень пенсіонерам у віці від 75 до 80 років. При наявності 20/25 років стажу мінімальна виплата складе 2500 гривень.

При досягненні 80 років доплата збільшиться до 500 гривень, а мінімальна виплата до 2600 гривень. Одиноким пенсіонерам цього віку будуть платити не менше 3342 гривень з урахуванням допомоги на догляд.

Мінімальна пенсія зросте з 1769 до 1854 гривень. Також зростуть надбавки за стаж, учасникам та інвалідам війни, чорнобильцям і т. д.

Щомісячна допомога на догляд одиноким пенсіонерам старше 80 років зросте до 742 гривень.

5. Грудень 2021 року – планується підвищення мінімальної пенсії з 1854 до 1934 гривень.

підвищення пенсій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

15 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Володимир

Добавят пять раз по 30 копеек.
Сначала надо решить главный вопрос по пенсиям. Дело в том, что с 2014 года пенсии в долларовом эквиваленте (читай - покупательная способность) снизились в 2,3 раза. Если у "богатого" пенсионера в 2014 году пенсия была 3 тысячи (около 300 долларов), то сегодня, когда "богатым" не поднимают пенсии, а подтягивают минималку, эта пенсия чуть больше 100 долларов. И "богатые" потихоньку приближаются к нищим. Поэтому надо, как минимум восстановить пенсии в долларовом эквиваленте
И еще в свете того, что гривна с 1996 года обесценилась больше чем в 15 раз, рассказы про накопительную пенсию ничего хорошего не предусматривают. Так можно за 20-30 лет накопить на пачку мороженого (если накопители не смоются с деньгами)

2

Це точно,а накопичення я собі зроблю сам,як схочу,а ні то прогуляю зараз,це моя справа.

3

Дурдом!

4

Почему индексация в марте 11%, до этого анонсировали 15, Передумали или всех уравниваете? Зачем тогда призывы к открытым зарплатам? Минималка, субсидия, главное- стаж. У меня в 2014 пенсия была 2400гр. или300долларов. Сегодня 150 . О каких индексациях идет речь? Молодежь просто не верит в справедливые пенсии. Всех уравняют.

5

А де ж військові пенсіонери ( чи війна вже скінчилася)

6
одесит

Добре що хоч щось зараз почали підвищувати, бо шоколадний пєдро тільки обвалив гривню у три рази і зараз верещить про "політичні переслідування" аби його не посадили !

7

Підвищення (якщо навіть воно буде) далеко не покриє інфляцію, повязану з падінням економіки (яка падає вже рік, і падатиме надалі)

8
анатолій

Пенсія -це плата за вклад людини в розвиток економіки країни. І коли ця плата -копійка, то така країна не розвивається, а влада не спроможна ефективно керувати цією країною! Приклад- жінка віддавала свої сили і здоров'я на робочому місці 25років і в 45 років стала інвалідом 2-ї групи. Цього стажу в 2003 році хватало навіть чоловікам. І що вона заробила на сьогоднішній день!?? Аж 1712грн, яких ледве хватає на хліб і ліки і то не на всі! Наша "передова ефективна" влада змінила страховий стаж з 20 років (для жінок) на 30 років і всі подальші підвищення зробила недоступними для таких інвалідів! А чому ж ви шановні можновладці так голосно кричите, що неможливо прожити на ваші 47 тис. зарплати, а за 1712грн. інваліду- так старанно замовчуєте?? Можливо ви перепутали пріоритети і ваші інтереси не співпадають з народними пріоритетами і інтересами?! А совість не мучить і спите добре?

9

Прекратите писать всякую чушь.Платят только тем кто развалил и разворовал страну сидя на государственны должностях которых и на пенсии нельзя выгнать с кабинетов.ПОДОНКИ.

10
Віктор

Пошёл на пенсию вместе с соседом,у одного пенсия три минималки,у другого одна минималка, вот такое соотношение к минималке и должно сохранятся всю жизнь. А у нас бездельников подтягивают к высоко квалифицированным работникам!А это лишает людей всякого стимула к профессиональному росту!

11
анатолій

В нашій країні майже все вивернуто навпаки. Різниця в розмірах заарплат встановлюється якраз дармоїдами і (як ви виразились) "бездельниками", тільки державними! Тому один іде на пенсію з законними трьома мінімалками, а інший з мінімальною! Приклад- робітнику пенсія нараховується з половини його середньої зарплатні, а депутату майже з 100% Його (встановленої ними самими собі) захмарної зарплати! Ви, шановний, не ображайте людей з мінімалкою, а краще проаналізуйте ситуацію і місце людини в ній! Адже внесок прибиральниці і слюсаря іноді набагато більший, ніж деяких владних дармоїдів-хабарників! А це явище на сьогоднішній день набуло надзвичайних розмірів!

12
одесит

шановний, а чи не ви вибираєте цих депутатів за кіло гречки ?

13
Володимир Н

Да, дурять нас. При призначенні пенсії визначають коефіціенти. Потім їх мнажать на мінімалку. Така получається пенсія. Але потім мінімалка підвищується, а Ваша пенсія лишається почти без змін. Так за 3-5 років ви сідаєте на мінімалку. Так навіщо ті крєфіцієнти?

14

Сьогодні чітко визначили 11%, який заледить від двой складових???

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: