Коломойський, Фірташ, Клюєв стали фігурантами міжнародного антикорупційного розслідування
Українські олігархи Дмитро Фірташ і Ігор Коломойський, а також політик Андрій Клюєв виявилися серед фігурантів міжнародного антикорупційного розслідування FinCENFiles.
Увечері 20 вересня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) почав публікацію величезного масиву даних FinCEN — підрозділи Мінфіну США по боротьбі з фінансовими злочинами.
Серед 20 перших фігурантів журналістського розслідування FinCENFiles виявилося троє українців Дмитро Фірташ, Андрій Клюєв та Ігор Коломойський, передає Інтерфакс-Україна.
«SARs (звіти про підозрілу активність) відображають стурбованість фахівців з комплаєнс і не обов'язково вказують на злочинну поведінку або інші правопорушення», — уточнили в ICIJ.
У консорціумі додали, що зазначені категорії «корупція» або «шахрайство» також не обов'язково вказують на неправомірну поведінку.
У розділі про Ігоря Коломойського приведена інформація щодо 34 банків, 13 SARs, 277 транзакцій на $308,6 млн в 2012—2017 роках.
Відносно Фірташа в матеріалах консорціуму йдеться про файли 50 банків з 38 SARs і 756 транзакцій на загальну суму $2,37 млрд в період з 2003-го по 2017 рік.
У розділі про Клюєва приведена інформація щодо 65 банків, 5 SARs, 752 транзакцій на $244,9 млн на 2010−2015 роках.
Як уточнює агентство Слідство.Інфо, яке входить в ICIJ, спочатку доступ до документів FinCEN отримало американське видання BuzzFeed, яке вже поділилося ними з колегами з консорціуму.
В результаті 400 журналістів з 88 країн світу майже півтора року досліджували і перевіряли підозрілі транзакції на загальну суму $2 трлн.
«Серед операцій, які американське відомство вважає підозрілими, спливають компанії, пов'язані з Коломойським, Ахметовим, Клюєвим та іншими відомими українцями. Журналістські розслідування щодо них будуть публікуватися в найближчі дні і тижні виданнями по всьому світу», — зазначила в першому матеріалі про FinCEN files головний редактор Слідство.ІнфоАнна Бабинець.
Нагадаємо, що в неділю, 20 вересня BuzzfeedNews оприлюднило результати дворічного дослідження банківських звітів, що включають транзакції на 2 трильйони доларів. Витік цих даних показала, що деякі найбільші банки в світі вели бізнес з клієнтами, яких вони підозрювали в корупції, і дозволяли злочинцям переміщати «брудні» гроші по всьому світу.