Про це заявив віцепрем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков у Раді.
"Щодо постанови, яка стосується місцевих виборів, я дам вам максимально відверту відповідь: ця постанова політично дуже правильна і повністю співзвучна з тими тезами, які я особисто виголошую в кожному своєму виступі, інтерв'ю або коментарі. Але суто тактично окремі її положення передчасні… Приймати те чи інше рішення по зміні чи уточненню цієї постанови – це виключно прерогатива українського парламенту… , і буде зрозуміло, якщо парламент України не захоче робити якісь зміни саме до цієї постанови, бо нікому не подобаються ультимативні умови, тим паче з боку країни-агресора.
Але якщо парламент України зможе проявити колективну мудрість і ухвалити якесь інше рішення,.. воно б розширило поле маневру для нашої роботи в Тристоронній контактній групі. Тим більше, що згадана постанова де факто зникне як чинник після 25 жовтня", – сказав Резніков.
Він додав, що рішення, яке підкреслить сприйняття Україною мінського процесу як наразі безальтернативного майданчика переговорів, підтвердить повноваження української делегації і продемонструє довіру до неї, дасть важливий сигнал нашим західним партнерам та міжнародним посередникам з ОБСЄ.
"Чи ускладнила ця постанова ведення переговорів? Так, ускладнила. Чи скористалися нею наші опоненти для маніпуляцій? Так, скористалися. Чи заблокувала переговорний процес? Так, значною мірою він заблокований. Наприклад, у тому числі в гуманітарній підгрупі, де готується звільнення близько 100 наших бранців", – констатував віцепрем'єр.
Насамкінець Резніков зазначив, що з великою повагою ставиться до українського парламенту і має надію, що народні депутати "на своїй ділянці нашого спільного фронту проти агресора точно не підведуть".
Нагадаємо, 16 вересня ТКГ обговорювала постанову Верховної Ради про місцеві вибори. Представники російської сторони наполягають, що воно не відповідає мінським угодам.
Нинішня постанова про місцеві вибори, яку затвердила Рада, передбачає, що місцеві вибори на окупованих територіях можуть відбутися лише після припинення окупації та збройної агресії Росії проти України, виведення усіх незаконних збройних формувань з території України та відновлення контролю за кордон
Росія висунула Україні вимогу переглянути постанову. У разі відмови розглянути це питання пригрозила заблокувати процеси щодо врегулювання на сході України, зокрема обмін полоненими та зустріч лідерів нормандської четвірки.
Глава ОПУ Андрій Єрмак зауважив, що Україна під час зустрічі радників в нормандському форматі не обіцяла вносити зміни до постанови про місцеві вибори для проведення їх на окупованих територіях.
Повідомлялося, що переговори в ТКГ по Донбасу заблоковані російською стороною. Вона продовжує в ультимативній формі вимагати від України, щоб Верховна Рада голосувала за потрібні їй закони, розповів представник Донецької області в українській делегації ТКГ Денис Казанський.
Президент України Володимир Зеленський 9 січня прибув на військову базу Рамштайн у Німеччині, де візьме… Читати більше
У найближчі місяці великий багатоквартирний будинок в місті Тростянець на Сумщині буде забезпечений теплом з… Читати більше
Верховна Рада на засіданні 9 січня ухвалила законопроект №12076 Про зміни до Закону "Про військовий… Читати більше
“Рубрика” розпитала в організації. У чому проблема? Люди часто роблять імпульсивні покупки, які згодом виявляються… Читати більше
У межах засідання у форматі "Рамштайн" міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з главою Пентагону… Читати більше
Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт щодо обліку під час підготовки призовників. Про це повідомили народні… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.