Про це пишуть "Схеми".
"Україна продовжує щорічно платити Росії $150-200 млн за зберігання відпрацьованого ядерного палива через багаторічне затягування будівництва власного Централізованого сховища для його зберігання та ймовірні корупційні змови під час зведення проєкту", – йдеться у розслідуванні "Схем".
За інформацією журналістів, на реалізацію ідеї будування в Чорнобильській зоні відчуження власного Централізованого сховища, де б зберігалося відпрацьоване паливо з трьох українських атомних станцій, вже витрачено 18 років і майже 1,5 млрд грн.
"За цей час близько двох мільярдів доларів Україна вже заплатила Росії за вивезення цього палива на тимчасове зберігання", – зауважує видання.
Зазначається, що серед причин, через які стратегічний об'єкт досі не введено в експлуатацію, – ймовірні корупційні змови. обставини яких вивчають правоохоронці.
Так, у 2017 році оператор українських атомних електростанцій НАЕК "Енергоатом" на мільярдному тендері обрав генпідрядника будівництва сховища – фірму "БК "Укрбудмонтаж", на той час єдиною власницею якої була Наталія Микитась – дружина народного депутата VIII скликання Максима Микитася, колишнього президента великої будівельної компанії – корпорації "Укрбуд".
Пізніше у фірмі-генпідряднику заявили про нестачу грошей. Для завершення будівництва "Енергоатом" оголосив новий тендер більш ніж на 650 млн грн, який не відбувся через виявлену змову між "БК "Укрбудмонтаж" та "Укренергомонтаж".
Компанії оштрафували та заборонили їм брати участь у майбутніх торгах протягом 3 років. При цьому у фірмі "Укрбудмонтаж" заявили, що оскаржуватимуть це рішення.
"Стратегічний об'єкт, який вже обійшовся державному "Енергоатому" майже у півтора мільярда гривень, потребує ще грошей для завершення його будівництва. У серпні "Енергоатом" оголосив новий тендер на роботи по завершенню будівництва на 656 мільйонів гривень. Це – тривалий процес. А отже, це означає, що і в цьому році Україна продовжить платити Росії за вивезення з українських АЕС відпрацьованого ядерного палива сотні мільйонів доларів", – йдеться у розслідуванні.
Крім того, "Схеми" виявили, що після перемоги родини Микитася на тендері "Енергоатома" у топменеджера з'явилася нерухомість у його житловому комплексі.
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.