Фото: golos.com.ua
Про це повідомляє УНІАН з посиланням на коментар автора законопроекту, народного депутата від "Слуги народу" Олексія Мовчана.
"Зараз акцизи прописані для бензинів порядку 213 євро, для дизеля – 139 євро та для автомобільного газу – 52 євро. Це призводить до нерівності різного виду палива на одному ринку. Ми пропонуємо використовувати справедливий підхід до всіх автомобілістів там, де ставка для всіх видів палива однакова – на рівні 139 євро", – сказав він.
Нардеп спрогнозував, що ціни на дизельне паливо, яке купують споживачі, ніяк не зміняться від зміни акцизів. При цьому автогаз подорожчає на 3-3,4 грн, а бензин подешевшає на 2,9-3,0 грн.
"Тобто за сьогоднішніми цінами газ може коштувати 14 грн, а бензин близько 18 грн. Тоді споживач буде приймати рішення у бік бензину, оскільки користуватися російським газом буде невигідно", – додав Мовчан.
Водночас за його словами, через скорочення споживання бензину на користь дешевого автомобільного газу з Росії, українські нафтопереробні заводи (НПЗ) можуть закритися.
"У нас в країні залишився один нормально працюючий нафтопереробний завод (Кременчуцький, – ред.), але якщо збережеться темп падіння споживання бензину, яке відбувається в країні з 2012 року, то в найближчі кілька років завод може закритися. Це означає, що ми будемо ще більш залежні від імпорту, ніде буде переробляти українську нафту, і скоротяться робочі місця", – пояснив депутат.
Падіння виробництва палива в Україні Мовчан констатує через те, що виробництво на вітчизняних НПЗ падає, оскільки дешевий російський автомобільний газ в силу низького акцизу витісняє бензин. Але нарощування поставок енергетичних ресурсів з країни-агресора є небезпечним і суперечить державній політиці.
"Дешевий імпортний російський газ – це пряме фінансування країни-агресора. Близько 45% заходить з РФ і ще близько третини заходить з Білорусі. Хоча є ймовірність, що це той же російський газ. Наша задача цим регулюванням підтримати українського нафтопереробника, який зможе розвиватися, більше платити у бюджет, модернізувати своє виробництво. Фіскальний ефект ми оцінюємо порядку плюс 5 мільярдів гривень доходів в рік", – сказав він.
Мовчан зазначив, що цю законодавчу ініціативу підтримують всі вітчизняні нафтопереробники, включаючи державні Шебелинський НПЗ "Укргазвидобування", оскільки законопроект і їм надасть можливості для ефективної роботи та розвитку.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.