fbpx
Сьогодні 24/09/2020 22:37
15:37 15 Вер 2020

Рада ухвалила закон про податкові пільги для сфери культури та туризму

Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджуються пільги в оподаткуванні для сфери культури, туризму та креативних індустрій.

Нардепи схвалила відповідний законопроект №3851 авторства президента Володимира Зеленського.

Проект пропонує звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств для юридичних осіб та податком на доходи фізичних осіб для громадян доходи у вигляді цільових культурних грантів. Ці гранти надаються на безоплатній і безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проекту або програми у сферах культури, туризму та у секторі креативних індустрій.

Передбачається звільнити від ПДФО культурні гранти за умови їх повного та цільового використання. Однак у разі неповного використання такого гранту, суми якого не повернуті надавачу, або його нецільового використання такі суми визнаються доходом і підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Запроваджується і знижена ставка податку на додану вартість у розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав та концертів, виступів художніх колективів, артистів, а також виставок, кінематографічних прем'єр, екскурсій у музеях та зоопарках, культурних заходів тощо.

Таку ж знижену ставку хочуть застосовувати до розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху.

Крім того, з 1 січня 2023 року до 1 січня 2025 року закон пропонує звільнити від ПДВ послуги з розповсюдження і показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України та адаптованих до україномовної версії.

Також до 1 січня 2023 року документ передбачає застосовувати знижену ставку ПДВ у розмірі 7% до послуг з тимчасового розміщування (проживання), що надають готелі і подібні засоби тимчасового розміщування.

Пропонується звільнити від ПДВ імпорт товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини.

Цей закон також подовжує до 1 січня 2025 року звільнення від ПДВ:

  1. постачання національних фільмів, постачання робіт та послуг із виробництва національних фільмів
  2. постачання робіт та послуг із виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України;
  3. послуг з тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених держмовою на території України;
  4. послуг з дублювання, озвучення держмовою іноземних фільмів на території України;
  5. послуг зі збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини.

Як правило, я не підтримую звільнення від оподаткування чи податкові пільги для окремих галузей. АЛЕ. Креативні…

Posted by Roksolana Pidlasa on Tuesday, September 15, 2020

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: