Ухвалення відповідного проєкту постанови №3053а в цілому підтримали 228 народних депутати.
Верховна Рада Україні вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними.
"Вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи", – йдеться в заяві.
В українському парламенті наголошують, що вибори президента Білорусі пройшли з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів і непрозорим підрахунком голосів виборців.
"Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їх ув'язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях, порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також цілковитий контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі", – зазначається в ухваленому документі.
Верховна Рада наголошує, що все це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян.
Депутати ВР засуджують застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.
"Ми приєднуємося до оцінок Європейського Союзу щодо недемократичного характеру президентських виборів у Білорусі та підтримуємо запровадження санкцій стосовно відповідальних за фальсифікації результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників", – підкреслюють українські парламентарії.
Водночас Верховна Рада вимагає звільнення всіх без винятку затриманих і сподівається, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації й напруги в білоруському суспільстві.
Також Рада засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян.
"Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси", – акцентується в заяві.
Україна поважає суверенітет Білорусі, підтримує її незалежність та дотримується принципу невтручання у внутрішні справи. У цьому зв'язку ВР рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі.
"Білорусь завжди була й буде для нас братньою державою, з якою ми споріднені історично, культурно й духовно. Ми сподіваємося, що Білорусь подолає цей складний етап без ослаблення суверенітету", – йдеться в документі.
Також у заяві український парламент висловився щодо неприпустимості будь-яких намірів залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі, вважаючи такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України.
Рада закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Одним із варіантів могли б бути нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій.
росія продовжує відбирати нерухомість українських та інших бізнесменів в окупованому Криму. Зокрема, за 2024 рік… Читати більше
росія поступово нарощує активність атак "Шахедами". Країна-агресор досі має змогу використовувати західні компоненти, тому санкції… Читати більше
Відбулося сьоме засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону. Наразі всі громади завершили підготовку до… Читати більше
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав країни Європи більше вкладатися в обороноздатність замість того, щоб хвилюватися… Читати більше
На деокупованій частині Херсонської області аграрії завершують збирання урожаю. Цього року площа засіяних земель зросла… Читати більше
Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV) та Талліннським коледжем охорони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.