fbpx
Сьогодні
16:29 13 Вер 2020

Україна посіла останнє місце за рівнем економічної свободи в Європі

Фото: zik.ua

Україна піднялася на сім позицій з 138 на 131 місце у рейтингу "Економічна свобода у світі – 2020". Але все ще залишається у найбільш економічно невільній групі, і є там єдиною європейською країною.

Про це свідчать дані щорічного звіту, який підготував Fraser Institute.

Як зазначається в публікації, найвищим рівень економічної свободи України був у 2011 і 2012 роках, але за всю свою історію країна жодного разу не покидала групу найбільш економічно невільних країн. Сусідами по рейтингу України є Пакистан (129), Туніс (130) та Таджикистан (132).

Україна посіла останнє місце за рівнем економічної свободи в Європі

Фото: fraserinstitute.org

Традиційно, світовий рейтинг очолили Гонконг та Сінгапур, а на останньому місці опинилась Венесуела.

Грузія незмінно перебуває в групі найвільніших країн з 2005 року (за винятком 2009 року). У свіжій версії рейтингу вона займає 8 місце у світі.

Польща до 2004 року перебувала у третій групі, а після цього піднялася до другого квартилю (переважно вільні країни), де перебуває і зараз. Однак її позиції погіршились, з 59 на 77 місце у рейтингу.

РФ тривалий час вважалася однією з найбільш економічно невільних країн світу. Однак у 2004 році ситуація дещо покращилась і, як результат, вона перейшла з четвертого квартиля у третій, де і залишається до сьогодні (89-те місце у світі).

Взірцем серед пострадянських країн є Естонія, вона незмінно перебуває в економічно найвільнішій групі з 2000 року. А стартувала вона в рейтингу з другого квартиля (переважно вільні країни) у результаті ліберальних реформ, проведених у 90-ті роки.

Видання 2020 року базується на даних 2018 року і вимірює економічну свободу (рівень особистого вибору, можливість виходу на ринки, захист приватної власності, верховенство права, тощо), аналізуючи політичні рішення та інституції 162 країн та територій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

11 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Де Ви бачили підйом добробуту в Україні???????????* Можливо Ви маєте на увазі-життя олігрхів з Сінаю????????Так у них усе медом змазано!Вони просто купаються в долларах! Прошу не рівняти життя і умови слав'ян України з її олігархами! Зрозуміло Вам, чи НІ!

2

Де Ви бачили підїм добробуту в Україні???????????* Можливо Ви маєте на увазі-життя олігрхів з Сінаю????????Так у них усе медом змазано!Вони просто купаються в долларах! Прошу не рівняти життя і умови слав'ян України з її олігархами! Зрозуміло Вам, чи НІ!

3
Ну і ну

З чого б це? Прописка не скасована. Воєнкомати викрадають працівників і виганяють з роботи. Податкові, поліція і сбу, прокуратури суди затрахує все - дай дай дай або закриєм. Зелений на виборах обіцяв радитись з народом і переїхав на державну дачу, яку обіцяв віддати під санаторій дитячий. А тут прилетіло: найгірші по свободі бізнесу і взагалі у Європі. Білоруси після перемоги над Лукашенком-Путіном легко нас обженуть.

4
Анатолій Іванович

Це успадкування "будівництва комунізму". Досі не декомунізовані відносини власності, тому приватна власність не захищається державою і не визнається першоджерелом усіх задіяних в економіці видів власності. Досі зберігається ленінська монополія влади рад, а від встановлення судової і виконавчої влади народ відсторонено. Зберігається й сталінська система виборів, коли не має значення, як голосує народ...

5

Крым красьненьким зря закрасили, в Крыму с экономическими свободами все нормально после его деоккупации в 2014 году. украине только завидовать.

6
Ну і ну

Пшен нах, ідіот. Нецікавий. Мочу пий, свободний раб путіна і фсб.

7
Сергей

Свинособака кацапездольская, писать, с..учара, научись. Вам ублюдкам этот Крым в горле станет всем свинособачьим поколениям.

8

Конечно, с таким паханатом страна далеко не уедет. Но можно уехать самому, оставив паханат в Украине!

9

Паханы украины давно уже на саой украине не живут, и никогда не жили, со времен монголо татарского ига наеврное. А этот клоун - это кукла, как и порох, а паханы далеко за морем.

10
Ну і ну

Можна подумати діти російських олігархів на Росії живуть. Москалі поки в себе хоч свободи президента обирати не відвоюють зі своїми оцінками про свободу в Україні і Європі можуть котитись на ...

11
Гість

Ну, вам монголо-татарам конечно виднее.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: