fbpx
Сьогодні
13:12 12 Вер 2020

Люди врятували від вимирання мінімум 28 видів тварин з 1993 року

Фото N+1

Вчені з Ньюкаслського університету підрахували, що з 1993 по 2020 роки люди врятували від вимирання від 28 до 48 видів птахів і ссавців.

Без цього темпи вимирання тварин були б в 2,9-4,8 рази вищими, ніж в реальності, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені зосередили свою увагу на двох найбільш вивчених групах тварин – птахах і ссавцях. Спочатку вони склали список видів, які з 1993 року отримали від Міжнародного союзу охорони природи статус таких, що зникли в дикій природі, перебувають під загрозою повного зникнення і вимираючих. З них вони вибрали тих, чиє існування знаходиться під найсерйознішою загрозою. Сюди увійшли всі види, що вимерли в дикій природі, а також ті, чия чисельність скоротилася до 250 особин і менше. В результаті початковий список скоротився до 368 птахів і 263 ссавців.

Вчені вибрали з цього списку види, які знаходилися під загрозою зникнення останні 30 років і для порятунку яких були прийняті природоохоронні заходи. У цей список потрапили 39 видів птахів і 21 вид ссавців. Отримані списки вивчили експерти з охорони птахів і ссавців, яких попросили оцінити, з якою ймовірністю ці види вимерли б без захисту з боку людини.

Проаналізувавши отримані оцінки, автори прийшли до висновку, що без природоохоронних заходів в період з 1993 по 2020 рік зникли б від 21 до 32 видів птахів, що нині живуть. Серед них синій ара, каліфорнійський кондор і пуерто-ріканський амазон. З огляду на, що за цей же період зникли 10 видів птахів, без проєктів із захисту рідкісних видів темпи вимирання могли б бути в 3,1-4,2 рази вищими за реальні.

Ссавці також виграли від природоохоронних заходів. За розрахунками авторів, без них в 1993-2020 році могли б зникнути від семи до 16 видів, включаючи яванского носорога, американського тхора і сахарського антилопа. У реальності за цей термін вимерло п'ять видів. Це означає, що фахівцям вдалося уповільнити темпи вимирання ссавців у 2,4-4,2 рази.

Вчені підкреслюють, що їхні висновки свідчать про те, що заходи з охорони птахів і ссавців дійсно працюють. Незважаючи на те, що більшість з цих видів все ще знаходиться під загрозою вимирання, без зусиль з боку фахівців вони не могли б дожити до наших днів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: