Про це сказав українським журналістам перед початком зустрічі у Берліні керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
"Будемо говорити про дуже вважливе питання щодо режиму "тиші", який тривав 6 тижнів. Ми будемо робити все необхідне, щоб його підтримувати, щоб не дати його зірвати. Нам дуже важливо залучити до цього процесу всіх учасників нормандського формату", – сказав Єрмак.
За його словами, делегації також обговорять питання проведення наступного саміту лідерів Нормандської четвірки у Берліні. Українська сторона вважає, що його треба провести якнайскоріше, і канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Емманюель Макрон підтримують цю ідею. Але всі розуміють, що зустріч керівників має відбутися після того, як більшість того, про що було домовлено в Парижі в грудні 2019 року, буде виконано, наголосив керівник ОП.
"Українська сторона зі свого боку робить все можливе і навіть неможливе. І ми сподіваємося, що така домовленість буде досягнута", – сказав глава ОП, не уточнивши, однак, про які терміни може йтися.
Він також повідомив, що темами сьогоднішнього обговорення стануть домовленості, досягнуті у межах Мінського процесу, в Тристоронній контактній групі, щодо нових точок розведення, розмінування, створення нових КПВВ.
Українська делегація буде порушувати дуже важливе питання про поновлення процесу обміну заручників, що залишається одним з пріоритетних завдань керівництва Україна. Єрмак наголосив, що українська сторона виконала своє "домашнє завдання", і висловив сподівання, що вдасться надати "дуже серйозного поштовху" в цьому питанні.
Загалом, за словами Єрмака, він розраховує на "конструктивний, непростий, як завжди дуже довгий діалог".
"Українська сторона налаштована на результат, на те, щоб інтереси держави були досягнуті. Сподіваємося, що будемо мати певні результати сьогоднішньої бесіди", – підсумував Єрмак.
Як повідомлялося, у Берліні проходять переговори у нормандському форматі на рівні політичних радників.
Українську сторону представляють віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. До складу делегації також входять представники РНБО, Верховної Ради, міністерств оборони та закордонних справ тощо.
Раніше Офіс президента повідомив, що в районі населеного пункту Шуми зірвалося одноразове "спільне інспектування" ділянки разом з ОБСЄ через постійну зміну запитів російської сторони.
Раніше стало відомо, що спільне патрулювання скасовується на прохання української сторони, оскільки російська сторона і запрошені нею з ОРДО представники висунули нові вимоги, які не обговорювалися в ході позачергової відеоконференції ТКГ окрема: відвідування нових точок; здійснення фото- та відеофіксації; підписання спільного протоколу.
Українська делегація в ТКГ вважає, що згадані вище вимоги "грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості". Леонід Кравчук направив лист в ОБСЄ.
У середу, 9 вересня, через загострення ситуації на Донбасі відбулося позачергове засідання ТКГ. Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі селища Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ.
У Сполучених Штатах Америки ухвалили рішення про продовження статусу тимчасового захисту (Temporary Protected Status, TPS)… Читати більше
Україна надіслала до Сирії у межах програми "Grain from Ukraine" та за підтримки "Всесвітньої продовольчої… Читати більше
Військова драма "Буча", яка розповідає про трагічні події російської окупації в Бучі, Ворзелі та Гостомелі… Читати більше
Будівля Держпрому, що є пам’яткою національного значення та внесена до переліку об’єктів для посиленого захисту… Читати більше
Уже дістався узбережжя в Запорізькій області мазут, який розлився внаслідок аварії двох російських танкерів, що сталася 15… Читати більше
У місті Суджа Курської області російські літаки завдали авіаційного удару по інтернату, де перебували люди… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.