Про це повідомляє Державна екологічна інспекція, яка провела аналізи після вивезення судна з акваторії пляжу Дельфін і виявила перевищення за вмістом нафтопродуктів у воді.
«За результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями ДЕІ в Одеській області, виявлено перевищення нормованих значень граничної допустимої концентрації за вмістом у воді нафтопродуктів. Їх показник 10 вересня складає 0,09 мг/куб. дм. Загальна сума збитків внаслідок витікання забруднюючих речовин складає $16,3 тис. (близько 453 тис. грн). Ця сума остаточна. Претензія судновласнику на добровільне відшкодування збитків вже направлена», — заявив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.
Він зазначив, що невисока сума збитків від розливу нафтопродуктів у море пояснюється недосконалістю українського законодавства.
«У багатьох зараз виникне питання, чому сума збитків така невисока? Тому що сьогодні збитки за скид всіх забруднюючих речовин у водні об'єкти розраховуються за однаковою методикою. Збитки за потрапляння однакової кількості нафтопродуктів та пальмової олії у водойму однакові. Хоча нафтопродукти несуть набагато більшу шкоду екосистемі, ніж олія. Держекоінспекція не може йти наперекір законодавчо встановленим методикам і обраховувати збитки по-своєму», — пояснив чиновник.
Він додав, що ДЕІ розробляє проекти законодавчих змін, щоб сума збитків за такі порушення, як розлив нафтопродуктів у акваторії моря, становила справді значну суму.
Нагадаємо, що 10 вересня танкер Delfi, який вночі зняли з мілини біля берега Одеси, доставили до нафтогавані порту Чорноморськ.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій у себе в Facebook привітав усіх з "закінченням епопеї з ліквідації Delfi з пляжу Дельфін". Він нагадав, що танкер мав за свій рахунок підняти судновласник – компанія Делмар. Але після двох невдалих спроб операцією зайнялася Адміністрація морських портів України і, за місяць, за допомогою компаній Краншип (вона займалася підняттям танкера) і Бруклін-Київ (вона фінансувала операцію), судно нарешті вдалося прибрати з пляжу.
У нафтогавані Delfi чекатиме на судові рішення.
Нагадаємо, у ніч 22 листопада 2019 року штормові хвилі зірвали з якоря танкер Delfi, який перебував в акваторії порту "Южний". Біля узбережжя Одеси судно сіло на мілину, членів екіпажу евакуювали. Судновласник кілька разів переносив терміни підйому танкера з мілини.
26 серпня 2020 року фахівці ТОВ "Краншип" поставили судно на рівний кіль.
Наприкінці серпня ДП "Адміністрація морських портів України" в особі Одеської філії АМПУ подала позов до власника танкера Delfi. Господарський суд Одеської області наклав арешт на судно і призначив на 23 вересня розгляд позову АМПУ про стягнення 2,4 млн грн з судновласника.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.