fbpx
Сьогодні
12:51 07 Вер 2020

В уряді пояснили, як переселенці можуть змінити виборчу адресу

Для зміни виборчої адреси внутрішньо переселеним особам потрібен лише паспорт громадянина України.

Про це повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"Щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року треба до 10 вересня 2020 року подати відповідну заяву про зміну виборчої адреси. Заяву про зміну або визначення своєї виборчої адреси за місцем фактичного проживання можна подати в паперовій або електронній формі.

Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Уповноваженій особі треба мати з собою саме свій паспорт громадянина України, а також довіреність, видану виборцем, чию виборчу адресу будуть змінювати, посвідчену відповідно до вимог законодавства.

Для подачі заяви у паперовій формі самостійно потрібен лише паспорт громадянина України, з яким треба прийти до відділу ведення ДРВ за фактичним місцем проживання (знайти свій відділ ДРВ, який відноситься до адреси, що стане новою виборчою адресою, можна  на сайті Державного реєстру виборців.

Бланк заяви можна завантажити із додатку до Постанови ЦВК №145 від 24.07.2020, роздрукувати та заповнити вдома або взяти безпосередньо у відділі ведення ДРВ.

У відповідь на заяву відділ ведення ДРВ протягом 15 днів має повідомити, що виборча адреса була змінена.

Після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси можна побачити оновлену інформацію в Реєстрі, зайшовши в «Особистий кабінет виборця» на сайті ДРВ. У розділі «Перевірка включення» введіть свої персональні дані та підтверджуючий код, який прийде на електронну пошту. Упевніться, що відображається вже нова виборча адреса.

Покрокова інструкція, як подати заяву на зміну виборчої адреси онлайн, доступна за посиланням.

Внутрішньо переміщеним особам жодних документів, що підтверджують місце фактичного проживання виборця, додавати до заяви не потрібно".

У Мінреінтеграції нагадують, що ще одна новація Виборчого кодексу – можливість визначити свою виборчу адресу, якщо немає зареєстрованого місця проживання.

"Наприклад, це молоді люди з тимчасово окупованої території, які були зареєстровані в гуртожитку свого навчального закладу, а після завершення були "виписані" звідти й не можуть поставити собі позначку про реєстрацію в окупованих частинах Донецької та Луганської областей та АР Крим", – зазначають у відомстві

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: