fbpx
Сьогодні
15:02 07 Вер 2020

Українці-в'язні Кремля просять Раду взяти на контроль і прискорити їхнє звільнення

Громадяни України, незаконно засуджені та утримувані в Російській Федерації, вимагають від Верховної Ради прискорити процес їхнього звільнення та екстрадиції.

Про це заявляє президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передає Інтерфакс.

"Ми вимагаємо проведення парламентського розслідування з питання затягування процесу повернення громадян України, які утримуються в Російській Федерації, зокрема політичних в'язнів, активізувати розгляд питання негайного повернення до України її громадян, які примусово утримуються в Росії", – йдеться у відкритому листі утримуваних в РФ українських громадян до Верховної Ради, оприлюдненому Гончаром.

Автори звернення до ВР просять на міжнародному рівні, в ОБСЄ, ПАРЄ, на зустрічі в "нормандському форматі" розглянути питання про введення Україною і міжнародним співтовариством нових і розширення вже наявних санкцій проти Росії за систематичне порушення міжнародного права у сфері охорони основоположних прав і свобод громадянина.

Незаконно засуджені в РФ українські громадяни також вимагають на міжнародному рівні тиснути на Росію для звільнення політичних в'язнів Кремля і "ввести парламентський контроль над процесами звільнення політв'язнів та екстрадицією громадян України з РФ на Батьківщину".

За словами Гончара, серед вимог – створення законодавчої та нормативно-правової бази щодо гарантій надання політв'язням і членам сімей, які залишилися без годувальника, юридичної, медичної та матеріальної допомоги.

Як зазначив директор Благодійного фонду "Родичі політв'язнів Кремля" Ігор Гриб, після 7 вересня минулого року, коли було звільнено групу українських політв'язнів, питання звільнення в'язнів Кремля замовчується.

"За рік… питання практично зникло з розгляду… Немає тієї потужної суспільно-політичної роботи, … із залученням ЗМІ", – сказав Гриб.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: