За основу закон підтримали лише 108 парламентарів, направлення на повторне перше читання – 204 нардепи, а повернення суб'єкту законодавчої ініціативи – 203 депутати.
Після цього глава парламенту Дмитро Разумков оголосив про відхилення законопроекту.
Законопроєкт №3971 передбачав внесення змін до Виборчого кодексу. Йдеться зокрема про зміни меж дільничних виборчих комісій, уточнення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації та вимог до інформації про кандидатів, яка розміщується в інформаційних плакатах, інформаційних буклетах та виборчих бюлетенях.
Водночас запропоновані зміни стосувалися:
Також для лібералізації процедури зміни виборчої адреси виборця без зміни офіційної реєстрації місця проживання пропонувалося внести зміни до Закону «Про Державний реєстр виборців».
Разом з тим до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» мали бути внесені зміни, які визначають порядок обрання старост шляхом непрямих виборів і визначають межі території, на яку поширюються їх повноваження.
Як пояснила заступник голови Комітету з питань організації державної влади Аліна Загоруйко, у законопроєкті пропонувалося виключити положення, яким визначено особливості територіальної організації виборів депутатів міської ради міста з районним поділом з кількістю виборців у два мільйони і більше, а також порядок утворення територіальних виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення відповідних виборів.
"Ми з голосу прийняли правку нашого колеги, але коли почали утворювати виборчі комісії, зокрема у місті Києві, зрозуміли, що не можна реалізувати в життя", – прокоментувала заступник глави комітету з питань організації держвлади Аліна Загоруйко.
Водночас передбачалося внесення змін до статті 57 Виборчого кодексу щодо максимальної вартості агітаційних матеріалів, які не вважаються підкупом виборців. Така вартість встановлюється в розмірі 3% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також документ мав встановити вимогу необхідності засвідчувати надіслані скарги до виборчих комісій засобами електронного зв'язку, електронним кваліфікованим підписом.
Щодо змісту інформаційних плакатів і буклетів законопроєктом пропонувалося визначити, що в разі відсутності в поданій кандидатом автобіографії інформації, яка обов'язково має бути зазначена в такій поліграфічні продукції, та її неможливо встановити з інших документів, вважається, що кандидат не надав таких відомостей.
У відповідність до нового адміністративно-територіального поділу мала бути приведена й логістика виборчих комісій. Зокрема це стосується чіткого визначення меж територій, на які поширюються повноваження відповідних виборчих комісій і логістики транспортування передачі виборчих документів до ТВК.
Окрім того, відповідні зміни до законодавчих актів передбачали й виключення вимоги щодо подання довідок про наявність чи відсутність судимості для кандидатів на місцевих виборах, а також заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.