Фото: golos.com.ua
За основу закон підтримали лише 108 парламентарів, направлення на повторне перше читання – 204 нардепи, а повернення суб'єкту законодавчої ініціативи – 203 депутати.
Після цього глава парламенту Дмитро Разумков оголосив про відхилення законопроекту.
Законопроєкт №3971 передбачав внесення змін до Виборчого кодексу. Йдеться зокрема про зміни меж дільничних виборчих комісій, уточнення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації та вимог до інформації про кандидатів, яка розміщується в інформаційних плакатах, інформаційних буклетах та виборчих бюлетенях.
Водночас запропоновані зміни стосувалися:
Також для лібералізації процедури зміни виборчої адреси виборця без зміни офіційної реєстрації місця проживання пропонувалося внести зміни до Закону «Про Державний реєстр виборців».
Разом з тим до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» мали бути внесені зміни, які визначають порядок обрання старост шляхом непрямих виборів і визначають межі території, на яку поширюються їх повноваження.
Як пояснила заступник голови Комітету з питань організації державної влади Аліна Загоруйко, у законопроєкті пропонувалося виключити положення, яким визначено особливості територіальної організації виборів депутатів міської ради міста з районним поділом з кількістю виборців у два мільйони і більше, а також порядок утворення територіальних виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення відповідних виборів.
"Ми з голосу прийняли правку нашого колеги, але коли почали утворювати виборчі комісії, зокрема у місті Києві, зрозуміли, що не можна реалізувати в життя", – прокоментувала заступник глави комітету з питань організації держвлади Аліна Загоруйко.
Водночас передбачалося внесення змін до статті 57 Виборчого кодексу щодо максимальної вартості агітаційних матеріалів, які не вважаються підкупом виборців. Така вартість встановлюється в розмірі 3% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також документ мав встановити вимогу необхідності засвідчувати надіслані скарги до виборчих комісій засобами електронного зв'язку, електронним кваліфікованим підписом.
Щодо змісту інформаційних плакатів і буклетів законопроєктом пропонувалося визначити, що в разі відсутності в поданій кандидатом автобіографії інформації, яка обов'язково має бути зазначена в такій поліграфічні продукції, та її неможливо встановити з інших документів, вважається, що кандидат не надав таких відомостей.
У відповідність до нового адміністративно-територіального поділу мала бути приведена й логістика виборчих комісій. Зокрема це стосується чіткого визначення меж територій, на які поширюються повноваження відповідних виборчих комісій і логістики транспортування передачі виборчих документів до ТВК.
Окрім того, відповідні зміни до законодавчих актів передбачали й виключення вимоги щодо подання довідок про наявність чи відсутність судимості для кандидатів на місцевих виборах, а також заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини.
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.