ВРП відмовилася відстороняти п'ятьох суддів Окружного суду Києва

Вища рада правосуддя повернула Генеральному прокурору клопотання щодо відсторонення від здійснення правосуддя судді ОАСК Володимира Келеберди, а також не погодилась на тимчасове відсторонення суддів Євгенія Аблова, Ігоря Качура, Олексія Огурцова та Ігоря Погрібніченка.
Про це повідомляє пресслужба ВРП.
"Вища рада правосуддя повернула без розгляду клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Володимира Келеберди від здійснення правосуддя через порушення порядку повідомлення судді про підозру".
Що ж стосується суддів Аблова та Качура, то у пресслужбі зазначили, що "ВРП дійшла висновку, що докази на підтвердження вчинення суддями інкримінованих злочинів, були здобуті у спосіб, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, – без дозволу суду на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих під час розслідування іншого кримінального провадження".
Також ВРП повернула без розгляду клопотання генпрокурора про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Олексія Огурцова від здійснення правосуддя у зв'язку з порушенням порядку повідомлення судді про підозру. Зокрема, у зв'язку з порушенням статей 135, 276, 278 КПК України.
В чому справа?
Нагадаємо, за підсумками обшуків детективи НАБУоголосили про підозруголові ОАСК Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, п'яти іншим суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
За версією слідства, Павло Вовк та підконтрольні йому судді ухвалювали замовні рішення в своїх інтересах і в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл.
НАБУ також опублікувало записи розмов Вовка з Холоднюком і лояльним до нього кандидатом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Вони обговорюють конкурс з обрання нового очільника Державної судової адміністрації, який проводить Комісія з питань вищого корпусу державної влади.
У НАБУ заявили,що голова ОАСК очолив "злочинну організацію", до складу якої входило щонайменше 12 осіб, метою якої було "захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їхній роботі".
Вже давно настав час відсторонити саме це збіговисько покидьків, та ще і з повною конфіскацією, яке круговою порукою захищає своїх мерзотників злодіїв, що лише зайвий раз свідчить про те, що немає там серед тієї зграї і натяків на провосуддя. До поки в країні буде богувати це збіговисько мерзотників, доти і саме існування країни буде під загрозою, а це вже національна безпека.
Не утворивши чітку правоохоронну систему, не визначившись з основними суспільно-політичними і економічними відносинами, об’єктами і предметами, які потребують захисту від посягань, ми утворюємо нові органі які будуть діяти за тим ж правилами, які для них встановлені, тому любі новостворені органи ніколи не будуть здатними протистояти кримінальним явищам та корупції.
Вже явно видно, що більша частина суспільно-політичних і економічних відносин, об’єктів і предметів не відповідає реаліям життя, вона заважає розвитку суспільства і захищає олігархічну систему, в той же час залишають без захисту, фактично навіть життя людини, - від посягань організованої злочинності, фальсифікатів товарів вжитку, незаконного будівництва і порушення безпеки мереж, епідеміологічного благополуччя, свавілля чиновників тощо, не говорячи про посягання на державні кордони і права громадян.
Хіба свій своєго здасть?
Ось таке Українське правосуддя , злодія впійманого на злочині "колеги-соратники " по цеху відмазують від відповідальності .