Тофу — продукт, часто також відомий під назвою "соєвий сир", із соєвих бобів, багатий на білок, винайдений китайцями в епоху династії Хань. У VIII столітті запозичений японцями як «китайський сир».
Тофу має нейтральний смак, що є однією з його переваг і дозволяє його універсальне використання в кулінарії. Він нагадує позбавлений смаку сир, але ця якість робить його ідеальним наповнювачем будь-якої страви, до якої він приносить не лише об'єм та велику кількість білків, але і незамінні амінокислоти та мікроелементи. Тофу містить всі дев'ять незамінних амінокислот, а ще, завдяки високому вмісту заліза, він може підвищувати гемоглобін, він показаний при залізодефіциті.
Щодо технології виробництва, то тофу отримується за допомогою звурджування соєвого молока коагулянтом, наприклад, сульфатом кальцію, хлоридом магнію чи лимонною кислотою. Сама технологія виготовлення тофу нагадує процес отримання сиру з коров'ячого молока, звідти й з'явилась назва соєвий сир. Єдина відмінність — це кінцева процедура пресування в щільні брикети й пакування в герметичну тару з водою (задля уникнення вбирання продуктом сторонніх запахів).
Основною помилкою тих, хто куштує тофу вперше, є вживання його у чистому вигляді. До тофу найкраще додавати різноманітні спеції, лимон, соєвий соус, часник та екстракт ванілі — для солодких страв.
Оскільки смак у тофу практично відсутній, з нього можна приготувати все що завгодно.
Обсмажте на розігрітій сковороді порізані овочі (цибуля, помідор, перець) та гриби, додайте розім'ятий виделкою тофу, змішаний зі спеціями. Найкраще підходять такі спеції як: асафетида, гімалайська сіль, куркума, карі, копчена паприка, та будь-які інші на ваш смак. Додайте соєвий соус та зелень, обсмажте кілька хвилин. Омлет готовий!
250 г тофу розім'яти виделкою, додати один банан, розпушувач тіста, ванільний цукор чи інший підсолоджувач за смаком (сироп агави чи цукор), лимонний сік, борошно (2-3 ст. ложки), для однорідності маси. За бажанням можна додавати кокосову стружку, родзинки чи інші сухофрукти. Формуємо сирники та обсмажуємо на сковороді з невеликою кількістю олії. Такі сирники добре смакують у поєднанні зі свіжими ягодами та кокосовим йогуртом чи з джемом.
Для початку тофу поріжте пластинками завтовшки 1 см, занурте в соєвий соус та залиште на кілька хвилин. Далі вам потрібно приготувати кляр: змішати нутове борошно, сіль, спеції для риби та воду. Листи норі розріжте на кілька смужок, змочіть в соєвому соусі, обгорніть ними пластинки тофу. Занурте тофу в кляр та обсмажуйте з двох сторін.
Змішайте в блендері тофу, лимонний сік, часник, олію, сіль, улюблені спеції та зелень. Приготуйте бутерброди з улюбленими овочами.
Поріжте тофу великими кубиками. Замаринуйте в соєвому соусі та улюблених спеціях. Посмажте з додаванням срірачі чи будь-якого іншого, пікантного соусу чи просто з томатною пастою. Їжте з гарнірами. Смачного!
Окрім цих п'яти варіантів базових страв, з тофу можна приготувати ще багато чого. Наприклад, крем для чізкейку чи інших десертів, начинки для ролів, вареників, пирогів, та будь-що, для чого вам вистачить фантазії та натхнення.
Авторка статті: Андріана Федевич, представниця кампанії "Здорово Їмо"
Фото Unsplash
На Софійській площі столиці 15 листопада пройшла акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів… Читати більше
Як йдеться у новому звіті Global Carbon Budget, опублікованому на кліматичному саміті COP29 ООН в… Читати більше
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) потрапили селища… Читати більше
У наступному році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене… Читати більше
Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше
Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.