fbpx
Сьогодні
14:32 28 Сер 2020

Україна піднялася у рейтингу Ради Європи щодо боротьби з тероризмом

У Раді Європи позитивно оцінили зусилля України у боротьбі з відмиванням грошей, отриманих протиправним шляхом, включаючи протидію фінансуванню тероризму.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в оприлюдненій у п'ятницю доповіді органу Ради Європи з протидії відмиванню грошей MONEYVAL.

«MONEYVAL відзначає прогрес України у двох ключових сферах:

  1. удосконалення положень законодавства у боротьбі з фінансуванням тероризму;
  2. накладання санкцій на фінансові інституції та інші структури, які не виконують вимоги законодавства у сфері протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму», – заявили у Раді Європи.

Готуючи доповідь, експерти MONEYVAL проаналізували законодавчі, регуляторні, інституційні заходи, що були імплементовані в Україні з метою виправлення наявних раніше недоліків.

Завдяки цим позитивним крокам, MONEYVAL нині перевів Україну до вищого міжнародного рейтингу за цими двома критеріями, зокрема, з країни, що «частково відповідає», до країни із «високим рівнем відповідності».

Водночас, MONEYVAL не задовольнив запит України покращити рейтингові показники за чотирма іншими сферами: фінансові санкції, пов'язані з тероризмом; фінансові санкції, пов'язані з непоширенням (відмивання грошей); регуляторна база та контроль за професійною діяльністю, не пов'язаною з фінансами; ведення національної статистики у сфері протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

Окрім цього, у доповіді відзначається, що на сьогодні Україна виконала лише 11 із 40 рекомендації ФАТФ (Група з розробки фінансових заходів у боротьбі з відмиванням грошей) щодо утвердження міжнародних стандартів у боротьбі з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: