fbpx
Сьогодні
18:56 28 Сер 2020

САП закриває гучну справу "Роттердам+"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила справу "Роттердам+". Проте, в ньому ще триває досудове розслідування, наголосили в САП.

Про це повідомили в прес-службі САП на сторінці у Facebook.

"На теперішній час, у зв'язку з тривалістю досудового розслідування, фактичним обмеженням строків досудового розслідування, визначених п. 3 ч. 4 ст. 219 КПК України, та відсутністю інших процесуальних джерел доказів, вичерпано можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб в суді", – йдеться у зверненні.

З огляду на викладене, складено постанову, відповідно до якої 27.08.2020 кримінальне провадження закрито в частині щодо підозрюваних у зв'язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

Коментар щодо «Справи «Роттердам+»Слідчою групою детективів Національного антикорупційного бюро України здійснювалось…

Posted by Спеціалізована антикорупційна прокуратура on Friday, August 28, 2020

Своєю чергою, раніше головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов з посиланням на джерела повідомив, що підставою для закриття справи є результати комплексної комісійної експертизи з визначення збитків, проведеної Службою безпеки України. Експертиза була передана в САП 18 серпня і не підтвердила наявність збитків від дії формули.

Таким чином, пише журналіст, найбільший скандал із закупівлі Україною вугілля в РФ, який став підставою для порушення кримінальної справи Національним антикорупційним бюро, і звинувачень у корупції Володимиром Зеленським свого опонента екс-президента Петра Порошенка на дебатах у квітні 2019 го, закінчився нічим.

Водночас він зазначає, що скандал з "Роттердам+" використовував у власних цілях Ігор Коломойський, зокрема для отримання контролю над державною енергокомпанією "Центренерго".

Варто відзначити, що в САП поки ніяк не коментували цю інформацію.

Нагадаємо, 8 серпня закінчився термін досудового розслідування у справі "Роттердам+". НАБУ і САП не змогли направити справу в суд і зупинили розслідування на невизначений термін.

НАБУ й особисто директор бюро Артем Ситник визнали, що слідству не вдалося експертно підтвердити наявність збитків.

Жодна з державних експертиз, що проводилися за зверненням НАБУ і сторони захисту, не встановили відсутність яких-небудь збитків від дії формули. Не підтвердила збитків і фінальна експертиза, проведена СБУ.

Розслідування по справі почалося в березні 2017 року. У ньому брали участь 15 детективів і 7 прокурорів.

Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років, і була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Суки ахметова продажні (САП), що стоять на захисті шахрайської схеми мерзеного олігархатого мародера, що обкрадає через своє "вротердам" всіх громадян тарифами та цінами.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: