САП закриває гучну справу "Роттердам+"
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила справу "Роттердам+". Проте, в ньому ще триває досудове розслідування, наголосили в САП.
Про це повідомили в прес-службі САП на сторінці у Facebook.
"На теперішній час, у зв'язку з тривалістю досудового розслідування, фактичним обмеженням строків досудового розслідування, визначених п. 3 ч. 4 ст. 219 КПК України, та відсутністю інших процесуальних джерел доказів, вичерпано можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб в суді", – йдеться у зверненні.
З огляду на викладене, складено постанову, відповідно до якої 27.08.2020 кримінальне провадження закрито в частині щодо підозрюваних у зв'язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.
Коментар щодо «Справи «Роттердам+»Слідчою групою детективів Національного антикорупційного бюро України здійснювалось…
Posted by Спеціалізована антикорупційна прокуратура on Friday, August 28, 2020
Своєю чергою, раніше головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов з посиланням на джерела повідомив, що підставою для закриття справи є результати комплексної комісійної експертизи з визначення збитків, проведеної Службою безпеки України. Експертиза була передана в САП 18 серпня і не підтвердила наявність збитків від дії формули.
Таким чином, пише журналіст, найбільший скандал із закупівлі Україною вугілля в РФ, який став підставою для порушення кримінальної справи Національним антикорупційним бюро, і звинувачень у корупції Володимиром Зеленським свого опонента екс-президента Петра Порошенка на дебатах у квітні 2019 го, закінчився нічим.
Водночас він зазначає, що скандал з "Роттердам+" використовував у власних цілях Ігор Коломойський, зокрема для отримання контролю над державною енергокомпанією "Центренерго".
Варто відзначити, що в САП поки ніяк не коментували цю інформацію.
Нагадаємо, 8 серпня закінчився термін досудового розслідування у справі "Роттердам+". НАБУ і САП не змогли направити справу в суд і зупинили розслідування на невизначений термін.
НАБУ й особисто директор бюро Артем Ситник визнали, що слідству не вдалося експертно підтвердити наявність збитків.
Жодна з державних експертиз, що проводилися за зверненням НАБУ і сторони захисту, не встановили відсутність яких-небудь збитків від дії формули. Не підтвердила збитків і фінальна експертиза, проведена СБУ.
Розслідування по справі почалося в березні 2017 року. У ньому брали участь 15 детективів і 7 прокурорів.
Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років, і була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.