Відповідний документ опубліковано на сайті МОЗ. Крім того, роз'яснення дали в Міністерстві освіти і науки України.
Протиепідемічні заходи розроблені для закладів позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, а також профтехів і вишів.
Варто відзначити, що з 1 вересня навчальний рік починається у всіх школах України, за винятком шкіл у регіонах із "червоної" зони карантину.
Вхід до приміщень закладів освіти буде можливий лише за наявності захисної маски або респіратора.
Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, але їх використання є обов'язковим під час пересування приміщеннями установи.
Водночас для учнів 1-4 класів вхід до школи і пересування нею дозволяється без маски або респіратора.
У регіонах із "помаранчевої" зони карантину педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки.
Персонал закладу освіти допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка і після безконтактної термометрії. У разі виявлення температури вище 37,2℃ чи ознак гострого респіраторного захворювання працівник не допускається до установи.
Перед початком занять педагоги повинні опитати учнів або студентів про їхнє самопочуття і наявність симптомів коронавірусу COVID-19. Якщо виявлені ознаки респіраторної хвороби, такого учня або студента необхідно тимчасово ізолювати в спеціальному приміщенні, після чого про випадок інформують батьків, і приймається рішення про направлення до закладу охорони здоров'я.
У разі підтвердження хвороби COVID-19 у одного з учнів (студентів), весь клас (група) буде відправлятися на самоізоляцію.
Під час карантину забороняється організація харчування за типом "шведського столу" і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків.
Під час харчування відстань між столами повинна складати не менше 1,5 м, а за столом повинні знаходитися не більше 4 осіб.
У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції.
Також встановлено вимоги щодо перевезення дітей і співробітників установи освіти в шкільному транспорті.
Так, перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами і антисептиками для рук, щодня контролювати їхній стан здоров'я і не допускати до роботи осіб із ознаками гострої респіраторної хвороби та температурою вище 37,2℃.
Салон транспорту необхідно дезінфікувати наприкінці робочої зміни.
Вхід до салону автотранспорту здійснюється при наявності захисної маски/респіратора.
Кількість пасажирів повинна бути в межах кількості місць для сидіння.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.