fbpx
Сьогодні
20:36 26 Сер 2020

Як будуть працювати школи в Україні з 1 вересня: МОЗ оновив карантинні вимоги

У Міністерстві охорони здоров'я України опублікували повні оновлені вимоги для навчання в школах з 1 вересня в умовах епідемії коронавірусу та карантину.

Відповідний документ опубліковано на сайті МОЗ. Крім того, роз'яснення дали в Міністерстві освіти і науки України.

Протиепідемічні заходи розроблені для закладів позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, а також профтехів і вишів.

Варто відзначити, що з 1 вересня навчальний рік починається у всіх школах України, за винятком шкіл у регіонах із "червоної" зони карантину.

Масковий режим

Вхід до приміщень закладів освіти буде можливий лише за наявності захисної маски або респіратора.

Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, але їх використання є обов'язковим під час пересування приміщеннями установи.

Водночас для учнів 1-4 класів вхід до школи і пересування нею дозволяється без маски або респіратора.

У регіонах із "помаранчевої" зони карантину педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки.

Температурний скринінг вчителів і опитування про самопочуття

Персонал закладу освіти допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка і після безконтактної термометрії. У разі виявлення температури вище 37,2℃ чи ознак гострого респіраторного захворювання працівник не допускається до установи.

Перед початком занять педагоги повинні опитати учнів або студентів про їхнє самопочуття і наявність симптомів коронавірусу COVID-19. Якщо виявлені ознаки респіраторної хвороби, такого учня або студента необхідно тимчасово ізолювати в спеціальному приміщенні, після чого про випадок інформують батьків, і приймається рішення про направлення до закладу охорони здоров'я.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 у одного з учнів (студентів), весь клас (група) буде відправлятися на самоізоляцію.

школа карантин

У навчальних закладах необхідно:

 • організувати місця для обробки рук антисептиками на всіх входах, позначити їх яскравими покажчиками та інструкціями про правила дезінфекції рук;
 • забезпечити наявність рідкого мила і паперових рушників або електросушарок для рук у санітарних кімнатах;
 • забезпечити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками – біля входу в установу, в коридорах і санвузлах;
 • обладнати медичні пункти необхідними засобами – безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту і т.д.;
 • розмістити плакати, банери про респіраторну гігієну й етикет кашлю;
 • обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів) у закритих приміщення, крім необхідних для функціонування установ;
 • створити можливості для організованого пересування установою: використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, виділити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;
 • очистити та дезінфікувати поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння, поручні і т.д. після занять наприкінці робочого дня;
 • проводити провітрювання протягом не менше 10 хв після кожного заняття;
 • пересування учнів (студентів) між кабінетами й аудиторіями необхідно мінімізувати (протягом дня можна проводити заняття одного і того ж класу або групи в одній аудиторії/кабінеті, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити в розкладі можливість визначати різний час початку і закінчення занять для різних класів і груп);
 • по можливості заняття можна проводити на відкритому повітрі.

Харчування

Під час карантину забороняється організація харчування за типом "шведського столу" і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків.

Під час харчування відстань між столами повинна складати не менше 1,5 м, а за столом повинні знаходитися не більше 4 осіб.

У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції.

Перевезення дітей

Також встановлено вимоги щодо перевезення дітей і співробітників установи освіти в шкільному транспорті.

Так, перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами і антисептиками для рук, щодня контролювати їхній стан здоров'я і не допускати до роботи осіб із ознаками гострої респіраторної хвороби та температурою вище 37,2℃.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати наприкінці робочої зміни.

Вхід до салону автотранспорту здійснюється при наявності захисної маски/респіратора.

Кількість пасажирів повинна бути в межах кількості місць для сидіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: