Кравчук розповів про закриту зустріч в Раді щодо виборів на Донбасі
Глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі заявив, що задоволений зустріччю з депутатами, на якій обговорювався його лист про проведення виборів в ОРДЛО.
Закриту бесіду з представниками парламентського Комітету з питань організації державної влади, яка відбулася 26 серпня, він назвав не абстрактною. Про це повідомляє Telegram-канал PavlovskyNEWS.
"Конструктивна зустріч. Дуже глибоко депутати проаналізували ситуацію і розглянули моє звернення з усіх боків. Але потрібно було знайти шлях вирішення цього питання", – зазначив політик.
Він підкреслив, що вибори на Донбасі обов'язково відбудуться, але тільки тоді, коли для цього буде створено відповідні умови.
За словами Кравчука, тепер робоча група має вивчити і підготувати пропозиції, які дадуть Україні змогу виконувати міжнародні домовленості в частині надання жителям Донбасу можливості голосувати на місцевих виборах. Йдеться про новий закон, який може забезпечити проведення виборів на дипломатичних засадах.
"Там, де буде можливість організувати вибори, їх буде проведено", – сказав він.
Також перший президент зазначив, що визначеність у цьому питанні можлива після створення робочої групи, яка може з'явитися вже завтра.
"На цьому етапі говорити, що вже вирішено це питання, я і не сподівався. Адже це просто зробити. Але головне, що домовилися про дорогу вперед – не блокувати питань, які потрібно вирішити", – підсумував Кравчук.
Як пише УНІАН, глава української делегації в ТКГ заявив, що Росія не ставила Україні ультиматуму щодо проведення виборів на окупованих територіях Донбасу.
"Ніхто ультиматум не ставив. А було висловлено так конкретно, так жорстко, але питання – виконуйте те, що підписали", – прокоментував він.
На уточнення, чи можливий зрив переговорів у Мінську, якщо Україна не виконає вимогу про вибори в ОРДЛО, перший президент сказав, що до початку засідання Тристоронньої контактної групи в української делегації вже має бути документ, який і обговорювали на зустрічі у ВРУ.
"Не знаю, який саме, але підготовлений робочою групою. Принаймні я знову повторю, що йдеться про демократичний парламент України. Для того, щоб ухвалити документ, він має всебічно проаналізувати і вивчити його на підставі всіх законів і Конституції України. Якщо це вас не влаштовує, то запропонуйте щось інше. Принаймні це вже для мене буде підстава спертися на щось, що я не просто буду виголошувати заяви, слова, обіцянки, а покажу відповідний документ", – підсумував Кравчук.