У "Слузі народу" назвали дві мети підвищення мінімальної зарплати

Фото Getty Images
Верховна Рада 25 серпня прийняла закон, згідно з яким з 1 вересня підвищується мінімальна зарплата.
Чи є на це кошти в бюджеті і які були цілі ухвалення закону, розповів депутат з фракції "Слуга народу", представник Кабміну в парламенті Василь Мокан в ефірі каналу "Україна 24".
"Всі розрахунки проведені, і як мінімум на підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень з 1 вересня є (кошти — ред.). Зокрема, кошти можна акумулювати шляхом оптимізації витрат на обслуговування зовнішнього державного боргу і додаткових надходжень від цього підвищення", — сказав він.
Мокан назвав дві причини, з яких закон був необхідний.
"Закон деякі називають популізмом, але я з цим категорично не згоден з двох причин. Перша — ми намагаємося, виходячи з фінансових можливостей держави, привести мінімальну зарплату хоча б у відповідність з реальним прожитковим мінімумом, який становить близько 5 тисяч гривень. Друге — це приведення до хоча б наближених до європейських стандартів – співвідношення мінімальної та середньої зарплати, яке зараз становить менше ніж 40%, а в Європі стартує від 45%. З точки зору соціальної справедливості це виправданий крок", — сказав він.
Депутат заявив, що владі потрібно вести діалог з бізнесом з приводу наступних підвищень мінімальної зарплати.
"У чому я бачу проблему? Насправді зараз зарплата підвищується на 277 гривень, для цього ресурси є, і це не є великим навантаженням на бізнес. Але з підприємцями, зокрема представниками малого та середнього бізнесу, потрібно вже зараз вести діалог, тому що наступного року заплановані чергові підвищення мінімалки, і вже це підвищення з ними узгодити. Потрібно знайти спільний компроміс", — сказав він.
Раніше Верховна Рада підтримала законопроєкт Зеленського про підвищення мінімалки до 5 тисяч грн.
Зеленим довбням здоровий глузд не притаманний, окрім лише ні чим не обгрунтованого самопіару ціною в 4 млрд. з держбюджету, тобто з кишень всіх платників податків, бо тепер
- підуть скорочення на тих підприємствах, які самі ледь заробляють ці гроші, а не тупо отримують з держбюджету;
- буде колгоспна зрівнялівка, коли звичайна технічка тепер може отримувати на рівні висококваліфікованого фахівця, бо на це підвищення мінімалки відсутня аналогічна шкала підвищення всіх ставок;
- пенсіонери втратять ще більше від своїх мізерних пенсій в порівнянні з отримувачами мінімалки, бо їм на цей розмір пенсії не підвищать;
- підвищаться ціни, тарифи на всі ком послуги, і інше, бо відразу туди закладуть підвищення мінімалки;
- постраждають від інфляції через це саме найбідніші;
- виростуть податки як на фонд зарплати, так і з кожного працюючого по ЄСВ, та ін,
що ще раз лише доводить шкідництво цієї безграмотної зеленої "шариковщини".
"...Зокрема, кошти можна акумулювати шляхом оптимізації витрат на обслуговування зовнішнього державного боргу...", але ж таке надходження від цього лише одноразово тимчасове, а мінімалку виплачувати прийдеться кожен раз, то про це ці зелені шахраї не думають.