Мабуть, одним з найбільш несподіваних ефектів глобального потепління може стати зміни смаку пива, пише НВ.
Це недавно з'ясували вчені з Університету штату Північна Кароліна: згідно з результатами їх дослідження, смак пива змінюється через те, що змінюються самі інгредієнти, необхідні для приготування цього напою, враховуючи хміль.
Біохіміки з США заявляють, що структурні зміни рослин очевидні: тепліші ночі, рання весна, пізнє літо й т. ч. впливають на цикл життєдіяльності рослин, можуть знизити їх врожайність, а також змінити хімічний склад.
Вчені пояснюють, що смак пива залежить від хімічних сполук в ячмені (або інших використовуваних зерен) і дріжджів, які перетворюють цукор на спирт. Але найбільше на смакові якості пива впливає хміль.
«Альфа-кислоти хмелю надають гіркоту, яку ми асоціюємо з багатьма сортами пива, у той час як ефірні масла хмелю надають пиву його аромат. Ці ефірні масла являють собою з'єднання, вироблені рослиною, і селекціонери вже багато років вирощують різні види хмелю, щоб забезпечити широкий спектр смакових характеристик», — зазначено у прес-релізі Університету.
Автори дослідження припускають, що незабаром для сфери пивоваріння буде актуальний термін виноробів — терруар, який позначає сукупність грунтово-кліматичних факторів, що впливає на смакові характеристики конкретного сорту винограду.
Біохіміки також наголошують на важливості зміни циркадних циклів рослин через глобальне потепління. Від цих біологічних періодів активності живого організму (які характерні і для тварин) залежить рівень речовин на зразок ліналоола, гераніола і фарнезенів у шишках хмелю, які впливають на смак і аромат рослин.
«Іншими словами, тепліші ночі означають, що різниця температур вдень і вночі скорочується. І це може викликати у рослин ефект, схожий на джетлаг: їм складніше буде налагодити свої циркадні цикли. Як наслідок, їх біологічний годинник може бути менш чутливим до зміни умов і можуть не синхронізуватися з навколишнім середовищем», — заявляють дослідники.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.