Як працюватимуть навчальні заклади Києва на карантині: 4 моделі роботи
Закладам освіти слід розробити й мати у своєму арсеналі чотири моделі роботи закладу під час карантину.
Про це заявила директор Департаменту освіти і науки Олена Фіданян, повідомляє КМДА.
"Одного універсального рішення для всіх установ освіти – садів, шкіл, закладів професійної, позашкільної або вищої освіти – не існує. Кожна установа повинна виробити свої чотири моделі роботи та розділити їх за рівнями епідемічної небезпеки. Підбирати форму організації навчання потрібно індивідуально, при цьому враховуючи різні показники: від проєктної потужності навчального закладу до рівня колективного здоров'я учасників освітнього процесу", – розповіла Фіданян.
За її словами, у вересні всім педагогам і батькам необхідно об'єднатися для недопущення появи й поширення хвороби. Оскільки більшість школярів і студентів не збиралися разом понад п'ять місяців, буде важко стримати їх від близького контакту. В цей час вкрай важливим стає питання дотримання правил гігієни та протиепідемічних заходів.
У КМДА зазначили, що в Києві установи освіти кардинально відрізняються один від одного, як по архітектурним особливостям, так і за кількістю учасників освітнього процесу. Наприклад, в столиці 2 одногрупових саду, 11 – двогрупних і 8 – тригрупові. Кожен п'ятий садок – шестигруповий. Водночас 45% садів – потужністю від 10 до 16 груп.
Кожна третя школа в столиці має потужність менш як 500 учнів, а кожна п'ята – понад 1 тис. учнів. Але навіть при однаковій потужності установ реальна наповнюваність їх істотно відрізняється. Так, в місті є дві школи проєктною потужністю 1 080 учнів, проте в одній навчається лише 350 дітей, а в іншій – 2 445.
Майже 80 тисяч дітей відвідують заняття в позашкільних установах міста.
11 закладів професійної освіти (практично кожний другий) мають гуртожитки, де проживають студенти та викладачі.